Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Przekazanie władzy

22 listopada 2018 roku podczas uroczystej sesji Rady Miasta Nowego Sącza, Ludomir Handzel złożył ślubowanie i objął urząd Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Nowemu prezydentowi towarzyszyli członkowie najbliższej rodziny: małżonka Edyta, córka Karolina i brat Jarosław.
 

Treść ślubowania złożonego przez Ludomira Handzla:
 

Obejmując urząd Prezydenta Miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Miasta. Tak mi dopomóż Bóg.
 


 

Po ślubowaniu Prezydent Miasta Nowego Sącza mówił:
 

- Jestem wzruszony, że stoję tutaj przed państwem. Proszę was o to, żeby kolejne pięć lat to było pasmo sukcesów Nowego Sącza, ciągła współpraca wszystkich środowisk. Tak jak podkreślałem i podtrzymuję to: będę prezydentem otwartym, będę prowadził dialog z każdym środowiskiem. 
 

Mam nadzieję, że ta kadencja będzie kadencją, która pokaże pluralizm, demokrację, to że się otwieramy wszyscy na siebie nawzajem, że się szanujemy, że nie powtórzą się tutaj słowa, których używał książę Bogusław Radziwiłł, mówiąc o Rzeczypospolitej, jako czerwonym suknie, za który każdy ciągnie w swoją stronę.
 

Nowy Sącz to jest nasz dom, tu jest miejsce dla wszystkich nowosądeczan. Musimy się podzielić tym domem, każdy znajdzie w nim swój pokój.
 

Jako pierwszy gratulacje nowemu prezydentowi złożył dotychczasowy prezydent Ryszard Nowak.
 


 

- Jestem przekonany, że to co przed nami, będzie dla nowosądeczan niezwykle ważne. Proszę liczyć na wsparcie nie tylko moje, ale przede wszystkim ludzi, którzy przez całe lata pracowali dla miasta i sądeczan.
 

Wierzę, ufam i zrobię wszystko, by rzeczywiście to, co zostało powiedziane zarówno przez pana, jak i wszystkich, którzy uczestniczyli w tych, nazwijmy to „zawodach”, zostało spełnione. To będzie tylko i wyłącznie dobrze dla miasta.
 

Ja w dobrych zawodach uczestniczyłem, bieg ukończyłem i życzę tego wam wszystkim i nam wszystkim. Nie ma we mnie odrobiny zawiści, złości, jest tylko jedno – przecież w tym mieście żyjemy, po tych ulicach będziemy dalej chodzić i życzę, byśmy chodzili wszyscy z podniesionym czołem. Każdy z nas, bez względu na poglądy, chce by w tym mieście żyło się nam dobrze, jeszcze lepiej. Życzę z całego serca dobrych decyzji, samych sukcesów, bo sukces prezydenta, jest sukcesem Nowego Sącza, a sukces rady miasta, to sukces mieszkańców Nowego Sącza. Jestem przekonany, że tak będzie.
 

Ryszard Nowak przekazał Prezydentowi Miasta Nowego Sącza Ludomirowi Handzlowi symboliczny klucz do bram miasta, mówiąć: - Niech ten klucz otwiera wszystkie drzwi, wszystkie bramy, a przede wszystkim skarbce.
 

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Nowego Sącza obecni byli dwaj Honorowi Obywatele Miasta nowego Sącza: Krzysztof Pawłowski i Zbigniew Konieczek, który przekazał Ludomirowi Handzlowi obraz, wykonany przez nowosądeczanina, studenta ASP we Wrocławiu.
 

Gratulacje prezydentowi składali także między innymi: sportowcy, środowisko nauczycieli sądeckich, Zespół Regionalny „Lachy”, prezes NSZZ „Solidarność”, przedstawiciele Koalicji Nowosądeckiej, a także były dyrektor I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu Aleksander Rybski.
 


 

- Naszą radość potęguje niezwykły zbieg okoliczności: wybór pana na prezydenta został podjęty w dniu 200-setnej rocznicy założenia I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Będzie pan ósmym w historii wychowankiem I Gimnazjum i Liceum, który został włodarzem Nowego Sącza,  po Johannie Johanidesie, Onufrym Prusie Trembeckim, Ignacym Płochockim, Włodzimierzu Olszewskim, Władysławie Barbackim, Bolesławie Basińskim i Ludomirze Krawińskim. Dla całej społeczności szkolnej jest to powód do dumy - mówił Aleksander Rybski. 
 

Przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu wręczyli nowemu prezydentowi herb miasta, wykonany przez osoby niepełnosprawne.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

        
        
        
        
        
        
        
        
        

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2018-11-22 17:14:05