Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Studenci z Europy Wschodniej poznają Nowy Sącz


Pochodzą z Rosji, Ukrainy i Białorusi i studiują na różnych kierunkach studiów. Łączy ich to, że są liderami młodego pokolenia w swoich krajach. W ramach programu Study Tour to Poland studenci ze wschodu odwiedzili dzisiaj sądecki ratusz. Gości podejmował zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.  

- Zawsze chętnie witamy gości zza granicy. Z panem Piotrem Grześkowem i jego fundacją  współpracujemy już kilka lat. Bardzo się cieszę, że jesteście tutaj razem, że nie oglądacie się na wielką politykę, że chcecie poznawać świat, nawiązywać nowe relacje i przyjaźnie – powiedział Wojciech Piech, który opowiedział młodzieży o naszym mieście, prowadzonych w nim inwestycjach, z naciskiem na finansowane z funduszy europejskich.

Odpowiedział również na wiele pytań dotyczących funkcjonowania sądeckiego samorządu, działających w Nowym Sączu stowarzyszeń i fundacji. Padły także kwestie związane z obecnymi relacjami na linii Polska – Unia Europejska. 

Wizyta studentów z Rosji, Ukrainy i Białorusi w Nowym Sączu jest możliwa dzięki programowi Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 

- Głównym celem wizyty jest pokazanie młodym ludziom z krajów Europy Wschodniej, jak rozwija się Polska po wstąpieniu do Unii Europejskiej, jak zorganizowany jest u nas samorząd, jak pracują organizacje pozarządowe. Studenci poznają również polską kulturę. Nowy Sącz jest jednym z miast, do których przyjeżdżają młodzi ludzie. Na koniec jedenastodniowego pobytu pojedziemy jeszcze do Krakowa, gdzie również mamy zaplanowane spotkania – mówi Piotr Grześków, prezes fundacji Promocji Nauki i Kreatywności, organizator wizyty studentów w ramach programu Study Tour To Poland, którego sponsorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

     
     
     
     
     

 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM
Dodano: 2018-10-09 10:43:07