Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Strefy dobrej zabawy, czyli nowe miejsce spotkań dla sądeczan

1 września otwarty został Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej. To nowa nazwa i nowe oblicze dawnego Miasteczka Rowerowego przy ulicy Nadbrzeżnej. Miejsce, na którym znajdują się różne strefy do zabawy, uprawiania sportu i odpoczynku, zostało zrealizowane za ponad dwa miliony złotych. Otwarcie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych sądeczan.
 

 
 

- Ta nazwa, która towarzyszyła temu miejscu – Miasteczko Rowerowe – pewnie będzie dalej potocznie używana, bo przyjęła się w Nowym Sączu, a było to miejsce bardzo często odwiedzane przez wielu sądeczan. Dzisiaj to miejsce zmieniło zupełnie swój wygląd i jest niezwykle atrakcyjne. Znajduje się wiele elementów, o których kiedyś mogliśmy tylko marzyć. Jest skatepark, są urządzenia, które dedykowane są najmłodszym, ale również dorośli będą mogli tutaj przebywać, odpoczywać i uprawiać sport – mówił podczas otwarcia Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. – Cieszę się, że mamy w Nowym Sączu takie atrakcyjne miejsce dla wszystkich mieszkańców miasta. Zapraszam do miłej i bezpiecznej zabawy. 

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej podzielony jest na kilka stref: zabawy z huśtawkami, piaskownicami, karuzelami, placem z trampolinami ziemnymi i torami przeszkód, strefa wspinaczki, strefa rowerowa  z pełną infrastrukturą niezbędną do nauki jazdy na rowerze, skatepark, czyli tor z urządzeniami wykonanymi z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, strefa siłowni plenerowej i strefa relaksu, czyli miejsce spotkań, gdzie znajduje się altanka, ławeczki oraz scena plenerowa.
 

- Strefa skateparku i strefa do wspinaczki to strefy tak zwanego ograniczonego dostępu, gdzie możliwość korzystania z nich jest za odpłatnością – informuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu Paweł Badura. – Ta odpłatność jest symboliczna i wynosi dwa złote jednorazowo za wstęp lub dziesięć  złotych za karnet miesięczny, czyli trzydzieści trzy grosze za każdy dzień korzystania z tych dwóch stref. Daje to możliwość ubezpieczenia użytkowników do kwoty dziesięciu tysięcy złotych od nieszczęśliwych zdarzeń. Oby ich nie było, ale mamy doświadczenie z pumptracku, gdzie wprowadziliśmy taką formułę i już kilku uczestników skorzystało z tego ubezpieczenia, więc myślę, że jest to dobra forma zabezpieczenia. 
 

Koszt budowy Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej to 2 miliony 300 tysięcy złotych. Część środków pochodziła z dotacji Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
 

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM /MZ/
Dodano: 2018-09-01 16:47:33