Środa, 20 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Wiktor, Ignacy


Kategoria: Wydarzenia

Zawodniczka NKS Karate Kyokushin KAMILA NOWAK V-ce Mistrzynią Europy Kyokushin Karate

W dniach 13-14 października 2017 odbyły się w Świnoujściu 31. Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, walczących w kategoriach wagowych kumite i kata: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Sędzią głównym był prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero z Hiszpanii.Nowosądecki Klub reprezentowali Kamila Nowak, Klemens Ogórek, Dominik Leśniak i trener-sędzia karate shihan Andrzej Krawontka.
 

Sukces sportowy 13 letniej, utalentowanej i pracowitej zawodniczki karate z Nowego Sącza był przewidywany. Kamila Nowak przegotowywała się do startu w Mistrzostwach Europy na Klubowym Zgrupowaniu Szkoleniowym w Wapiennym i kolejno na Zgrupowaniu Kadry Narodowej w Centralnym Ośrodku Sportowym w Zakopanym. W jej kategorii wiekowej w Klubie ćwiczą 3 zawodniczki o podobnym potencjale, które poprzez udział na treningach i w walkach sparingowych z Kamilą przyczyniły się do jej sukcesu sportowego. Kamila startowała także w kategorii kata, w której po dobrej prezentacji technik karate w tzw. walce z cieniem, znalazła się w klasyfikacji tuż za podium.
 

Klemens Ogórek i Dominik Leśniak walczyli w kategorii kumite juniorów – 70kg. Klemens Ogórek w 1-szej walce spotkał się z zawodnikiem z Bułgarii, którą rozstrzygnął po kilkunastu sekundach na swoją korzyść, zdobywając ippon po dwóch kopnięciach okrężnych na głowę – mawashi-jodan-geri, Tak błyskotliwa walka wzbudziła podziw i respekt wśród sędziów i zawodników. Wydawało się, że kolejne walki będą przebiegały podobnie. Tym bardziej, że w następnej trafił na zawodnika z Polski, którego pokonał 3 tygodnie wcześniej na Międzynarodowym Turnieju w Sieradzu. Niestety w walce Klemens przekroczył regulamin walki sportowej i po otrzymaniu ostrzeżenia i kary nie został dopuszczony do kolejnych walk.
Dominik Leśniak pokonał w 1-szej walce zawodnika z Hiszpanii, a w kolejnej o wejście do półfinału walczył z mocnym zawodnikiem z Koszalina, w której po dogrywce sędziowie wskazali na jego przeciwnika.
 

W trakcie Mistrzostw Europy odbył się uroczysty, poranny trening na plaży, w odgłosach japońskiego bębna Taiko, szumu fal i biegnących koni, w czasie którego bieg brzegiem morza i wykonywanie technik po pas w wodzie był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich.
 

Występ zawodników Nowosądeckiego Klubu Sportowego w tej prestiżowej imprezie karate w Europie trener shihan Andrzej Krawontka ocenia bardzo pozytywnie i jest dumny z postawy swoich zawodników, którzy skutecznie promowali Klub, Miasto Nowy Sącz i Polskę poprzez dobrą postawę i osiągnięte wyniki sportowe.
 

 Źródło: Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin

Autor: Referat Komuniakcji Społecznej (RS)
Dodano: 2017-10-17 12:31:52