Środa, 20 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Wiktor, Ignacy


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Wakacje karateków na sportowo

Zawodnicy i zawodniczki Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin spędzali wakacje na obozie sportowym karate w Ośrodku Wczasowo-Leczniczym w Wapiennym. Treningi karate odbywały się w letnim DOJO, usytuowanym w lesie Magurskiego Parku Krajobrazowego oraz na pięknych obiektach sportowych ośrodka.
 


Zajęcia sportowe karate prowadzili Shihan Andrzej Krawontka 5 dan, Sensei: Stanisław Klimkiewicz 3 dan i Edward Krawczyk 2 dan oraz asystenci Sempai Marek Olszak i Tomasz Witusik.   

Oprócz treningów karate dzieci i młodzież współzawodniczyła również w turniejach obozowych w piłkę siatkową, piłkę nożną, w zawodach pływackich, bilarda, tenisa stołowego oraz w biegach sprawnościowych. Wyróżnione zostały najlepsze  prace konkursu plastycznego.

Dużym zainteresowaniem wypoczywających cieszyły się zawody pływackie, w których startowali wszyscy uczestnicy obozu. W finale pierwsze miejsce zajął Oliwier Stanik przed Jakubem Janurem i Olgą Stakłosa.

Uatrakcyjnieniem  pobytu na obozie była wycieczka do muzeum w Bieczu, spotkanie z katem, wyjście na wieżę ratuszową oraz konsumpcja lodów bieckich.

O bezpieczeństwie i zagrożeniach dzieci i młodzieży oraz udzielaniu pierwszej pomocy mówili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Młodzi zawodnicy bawili się na dyskotekach i przy organizowanych ogniskach. W czasie SAYONARY, 24 karateków przeszło pomyślnie testy kwalifikujące do uzyskania tytuły SAMURAJA, potwierdzony oryginalnym pamiątkowym brelokiem. Grupy obozowe prezentowały występy kabaretowe, przedstawiające życie obozowe, skecze, żarty i piosenki.

Podsumowaniem zgrupowania szkoleniowego był Turniej Karate w połączonych konkurencjach kumite, kata indywidualne i grupowe. W kategorii juniorów wygrał Dominik Leśniak przed Kamilą Nowak i Mateuszem Wójcikiem. Wśród młodzików pierwsze miejsce wywalczył Dominik Janik przed Rafałem Obrzutem i Jakubem Kruczkiem, a w kategorii kadetów wygrał Szymon Pyznar przed Mikołajem Milanowskim i Karolem Milanowskim. Najlepsi zawodnicy otrzymali wyróżnienia, upominki i pamiątkowe statuetki.

W ostatnią zieloną noc obozu, kiedy wydawało się, że już nic nie może się wydarzyć, o godz. 24:00 rozeszło się po obozie echo ogłaszające trening nocny, na którym nikogo nie mogło zabraknąć. Po biegach z pochodniami trening zakończył się przy świetle księżyca w letnim DOJO. Wszyscy uczestnicy wypoczywający na sportowo zgłosili i zarezerwowali udział w kolejnym Letnim Obozie Karate Wapienne 2018.

Od pierwszych dni września Zarząd Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin zaprasza nowych adeptów sztuki karate na treningi do DOJO w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 34 (www.karate-nowysacz.pl).


Autor: Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 

Autor: Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin
Dodano: 2017-08-09 11:17:29