Środa, 23 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Sądeczanie na święcie Tarnowa

Jednym z miast partnerskich Nowego Sącza jest Tarnów. W obchodach święta tego miasta (23 czerwca) uczestniczyła delegacja Nowego Sącza z zastępcą prezydenta Wojciechem Piechem na czele.
 


 

Zastępca prezydenta uczestniczył między innymi w konferencji poświęconej wymianie doświadczeń w zakresie rewitalizacji miast. Swoją wizję rewitalizacji przedstawiły miasta partnerskie Tarnowa: Veszprém i Kiskőröros (Węgry) oraz Sfântu Gheorghe w Siedmiogrodzie (Rumunia). Osiągnięcia w tym zakresie przedstawiła także Winnica na Ukrainie.
 

Rozwiązania, jakie stosują wymienione miasta, skupiają się w głównej mierze na poprawie infrastruktury. Pozwala to na poprawę jakości życia mieszkańców, zwłaszcza w centrach miast. - Ludzie niechętnie godzą się na zmiany, ale kiedy już się do nich przyzwyczają, traktują je jako coś oczywistego – powiedział między innymi przedstawiciel  Kiskőröros (w tym mieście urodził się słynny węgierski poeta Sándor Petőfi).
 

Na odpływ mieszkańców z z centrów miast jako negatywny czynnik w rozwoju miast wskazał przedstawiciel Tarnowa. Zauważył, że na powrót mieszkańców do centralnych dzielnic może wpłynąć nie tylko infrastruktura, ale poprawa estetyki. - Chcemy pochwalić się tym, co zrobiliśmy w Tarnowie, ale chcemy się także dowiedzieć, jak państwo rozwiązują problemy, które w pewnym zakresie są wspólne dla nas wszystkich – podsumował prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.
 

Jestem  Europejczykiem – kreuję rzeczywistość
 

Konferencja była częścią projektu pod nazwą "Jestem Europejczykiem – kreuję rzeczywistość wokół mnie" w ramach programu Unii Europejskiej "Europa dla Obywateli". Po konferencji goście uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w Teatrze im. Ludwika Solskiego.
 

W ramach Dni Święta Miasta Tarnowa "Zdearzenia 2017" (23 – 25 czerwca) organizowane są różnorodne koncerty, wystawy, jarmarki, pikniki, warsztaty artystyczne i inne wydarzenia. Tarnów jest miastem partnerskim Nowego Sącza. Spotkania na "Zdearzeniach" były okazją do podtrzymania partnerstwa i nawiązania nowych kontaktów.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek
Dodano: 2017-06-24 10:16:18