Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

V Gala Uczniów Szczególnie Uzdolnionych za nami

Już po raz piąty Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak uhonorował osiągnięcia uczniów szczególnie uzdolnionych. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, prezydent wręczył listy gratulacyjne i nagrody uczniom, ich rodzicom i nauczycielom. W wydarzeniu udział wzięli także Dyrektor Wydziału Edukacji Józef Klimek, Dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer oraz radny miejski Janusz Kwiatkowski.
 - Gratuluję wszystkim wyróżnionym dzisiaj uczniom, z których my jako rodzice, mieszkańcy Nowego Sącza jesteśmy dumni. Jesteście wizytówka naszego miasta, jesteście wizytówką poziomu szkolnictwa w Nowym Sączu w związku z tym wam się należą szczególne gratulacje. Wiem, że jeszcze bardziej od was zadowoleni są wasi rodzice, którym chciałbym serdecznie pogratulować takich dzieci, bo to też jest wasza zasługa, a może przede wszystkim wasza, jeżeli chodzi o działalność wychowawcza i motywująca, taką która wpaja młodym ludziom pewne wartości, a nauka i osiągnięcie wiedzy na pewnym poziomie jest niewątpliwie wielką wartością. Cieszę się, że tak licznie na tej piątej edycji możemy Państwa gościć - powiedział prezydent Ryszard Nowak. 
 

Zobacz listę uczniów szczególnie uzdolnionych

Zobacz listę wyróżnionych nauczycieli

- Miasto Nowy Sącz i Rada Miasta jest dumna z takich obywateli ziemi sądeckiej. Chciałbym przypomnieć, że inicjatorem tego przedsięwzięcia jest prezydent miasta Pan Ryszard Nowak, który od kilku lat bardzo zabiega o to, aby wyróżniać młodzież. Prezydent sam powołał kapitułę i nadaje stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych i sportowców sądeckich i muszę powiedzieć, że w Nowym Sączu wielu ludzi uznanych jest jako uzdolnionych. Gratuluję uczniom i rodzicom i dziękuję Panie prezydencie - powiedział radny Janusz Kwiatkowski.
 

Podczas gali wyróżnieni zostali także uczniowie, laureaci Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej, która w tym roku odbyła się pod hasłem "Humaniści – potrzebni czy zbędni we współczesnym świecie".
 

Podczas gali wystąpił zespół muzyczny z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Renata Stawiarska
Dodano: 2017-06-20 11:44:36