Środa, 20 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Wiktor, Ignacy


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Puchar Solny dla sądeckich karateków

Puchar Solny dla sądeckich karateków. Reprezentacja Nowosądeckiego Klubu  Sportowego Karate Kyokushin zdobyła główne trofeum  Międzynarodowego turnieju Karate w Wieliczce,  zajmując I miejsce w klasyfikacji drużynowej (13 maja).
 


 

Na tatami w Hali Sportowej "Solne Miasto" o kolejny VII Puchar Solny walczyło 300 zawodniczek i zawodników z 30 klubów karate. Całodzienne zmagania zakończyły się dużym sukcesem karateków z nowosądeckiego klubu, którzy zdobyli główne trofeum turnieju.
 

Zawodnicy z Nowego Sącza wywalczyli 5 złotych medali, w tym: Dominik Leśniak w kumite (walka sportowa karate) juniorów – 70 kg, Kamila Nowak w kumite kadetek – 45 kg, Karolina Sekuła w kumite kadetek – 55 kg, Tomasz Janczyk w kumite kadetów – 35 kg i Dominik Janik w kumite dzieci-chłopcy. Srebrne medale zdobyli w konkurencji kata (walka z cieniem) Dominik Janik i Karol Milanowski, a brązowe Damian Potoczek w kumite i kata, Dawid Skoczeń w kumite juniorów, Jakub Kruczek w kumite dzieci, Dominika Dąbrowska w kumite młodziczek, Nadia Potoczek i Karolina Sekuła w kata.
 

Odwaga i brawura
 

- Zawodnicy z Nowego Sącz wykazali się wyjątkową skutecznością w walkach i odwagą w podejmowaniu brawurowych ataków – informuje shihan Andrzej Krawontka, trener zwycięskiej drużyny. - Dominik Leśniak i Dawid Skoczeń nie zważając na kontuzje z wielkim zaangażowaniem zdobywali punkty dla drużyny,  wygrywając kolejne walki i motywując młodszych kolegów do większej determinacji i odwagi.
 

Podziw wzbudził także Dominik Janik, który wygrywa kolejne turnieje i stał się już znanym zawodnikiem mimo młodego wieku. Kamila Nowak i Karolina Sekuła rywalizują w klubie o prymat w konkurencjach kumite i kata kadetek. Dobra, zdrowa rywalizacja skutkowała zdobyciem przez obydwie zawodniczki złotych medali. Kamila Nowak w walce półfinałowej uporała się z kolejną utalentowaną koleżanką z klubu Klaudią Kowalską, z którą wygrała dopiero po dogrywce przez wskazanie sędziów 3 : 2.
 

- Wszystkie trzy zawodniczki są bardzo zaangażowane na treningach w klubie, są zdyscyplinowane i pracowite. Kolejny złoty medalista Tomasz Janczyk to zawodnik, który mimo najniższej wagi w swojej kategorii, postawą wojownika karate wygrywa kolejne zawody – podkreśla Andrzej Krawontka.
 

Shihan Andrzej Krawontka nie ukrywa dumy z postawy swoich zawodników i podkreśla, że postawa każdego z nich złożyła się na końcowy sukces w Wieliczce. Duże znaczenie ma także postawa rodziców i opiekunów, którzy stale motywują zawodników do osiągania jak najlepszych wyników.
 

Dobry prognostyk
 

Zwycięska drużyna karateków z Nowego Sącza wystąpiła w składzie: Dominik Leśniak, Kamila Nowak, Dawid Skoczeń, Karolina Sekuła, Dominika Dąbrowska, Klaudia Kowalska, Mikołaj Milanowski, Nadia Potoczek, Tomasz Janczyk, Dominik Janik, Damian Potoczek, Jakub Kruczek, Paweł Świerczyński, Karol Milanowski i trener/sędzia karate shihan Andrzej Krawontka.
 

Udany występ reprezentacji Klubu jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się zawodami karate w Nowym Sączu z okazji jubileuszy: 40 lat karate kyokushin w Nowym Sączu i 725 lat lokacji miasta Nowego Sącza.
 

Dla uczczenia jubileuszy Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin organizuje  27 maja w hali sportowej MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej 34 otwarty turniej karate pod patronatem prezydenta Ryszarda Nowaka.  Wszystkich kibiców i sympatyków karate serdecznie zapraszamy. /Źródło i fot.: Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin/
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM (WT)
Dodano: 2017-05-16 10:43:53