Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Czesław, Szymon


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Światowy Dzień Turystyki. Wyróżnienia Prezydenta Ryszarda Nowaka

W Żegiestowie odbyły się XVII sądeckie obchody Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystości wyróżniającym się obiektom, instytucjom i osobom związanym z turystyką wręczono Sądecki Laur Turystyczny. Wśród nich były wyróżnienia przyznane przez  Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.
 


 

W imieniu prezydenta miasta nagrody wręczał zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż w towarzystwie Józefa Kantora, dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza. Na uroczystości obecni byli posłowie na sejm Jan Duda, Józef Leśniak i Andrzej Czerwiński, przedstawiciele władz lokalnych, instytucji samorządu gospodarczego, środowisk związanych z turystyką i laureaci konkursu.
 

Zastępca prezydenta pogratulował laureatom konkursu i podkreślił znaczenie turystyki w życiu gospodarczym naszego subregionu. - Zapewniam, ze Nowy Sącz jest otwarty na współpracę z państwem, bo to jest nasza powinność, nasz obowiązek – zapewnił zgromadzonych Jerzy Gwiżdż. - Mam nadzieję, że znikną przeszkody, które nie pozwalają szybko dojechać na Sądecczyznę i szybko po niej poruszać. Liczę tu bardzo na panów posłów, że zdopingują władze Małopolski, żeby dawały trochę więcej pieniędzy na nasze potrzeby w branży turystycznej – zakończył Jerzy Gwiżdż.
 

Prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej zaznaczył, że ruch turystyczny w naszym regionie nieustannie rośnie i perspektywy tej branży są coraz lepsze. - Tak dobrych wyników nie było jeszcze nigdy do tej pory – nie ukrywał radości prezes Aleksander Giertler. Poprawia się także standard oferowanych usług, o czym świadczą nagrody przyznane przez kapitułę konkursu. - Zainteresowanie naszym regionem powinno być wzbudzane poprzez nowoczesne formy komunikowania się z klientem. O d konieczności dokonywania zmian w podejściu do klienta nikt nas nie zwolni – podkreślił prezes Giertler.
 

O co chodzi w konkursie
 

Ideą konkursu jest aktywizacja branży turystycznej w celu świadczenia usług turystycznych na najwyższym poziomie i promocja naszego regionu. Nagrody przyznaje komisja składająca się z przedstawicieli władz lokalnych, mediów i środowisk zainteresowanych rozwojem turystyki.
 

Prezydent Nowego Sącza objął  patronatem nagrodę honorową w kategorii biur turystycznych pod hasłem "za najlepszą ofertę na Sądecczyźnie - dobra marka biura podróży w 2016 roku". Nagrody głównej – "Sądeckiego Lauru" w tej kategorii nie przyznano. Wyróżnienie otrzymało Biuro Podróży Etiuda Travel Grażyna Jurkowska za ofertę "Zwiedzanie Nowego Sącza i okolic". Przy ocenie kandydatów w tej kategorii komisja konkursowa brała pod uwagę między innymi atrakcyjność pakietu usług,  wiarygodność biura oraz opinię klientów i kontrahentów.
 

Prezydent Ryszard Nowak przyznał także wyróżnienia z okazji Światowego Dzień Turystyki. Otrzymało je 6 osób i instytucji, wśród nich Henryk Popiela, właściciel PPHU "Centrum", Piotr Litwiński, właściciel hotelu "Litwiński" w Tęgoborzu i FHU "Danek" z Nowego Sącza. Uhonorowani zostali także Bożena Rodak, Teresa Wójcik i Biuro Podróży "Etiuda Travel".
 

Hotele, ośrodki wypoczynkowe, uzdrowiska
 

Komisja przyznaje także nagrody w kategorii hoteli, ośrodków wypoczynkowych i uzdrowiskowych Sądecczyzny pod hasłem "za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie w 2016 roku". Nagrodę, której patronuje starosta nowosądecki Marek Pławiak, otrzymał Hotel  Piwniczna  SPA & Conference  za pakiet zdrowotno–wypoczynkowy dla seniorów  "Vit Senior". W tej kategorii przyznano także cztery wyróżnienia (pełna lista laureatów pod tekstem).
 

Nagrody otrzymują także podmioty i osoby w kategorii okołoturystycznej, przyznawane za najlepszą inicjatywę i ofertę okołoturystyczną w 2016 roku oraz "za najlepszą ofertę w zakresie turystyki wiejskiej na Sądecczyźnie w 2016 roku, ze szczególnym uwzględnieniem agroturystyki". W tym roku „Laur” otrzymało Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Agnieszka Tomaszewska-Ostrowska Krynica-Zdrój za organizację festiwalu brydżowego po puchar burmistrza uzdrowiska pod Górą Parkową. Trzy podmioty otrzymały wyróżnienia. Nagrody te przyznawane są pod patronatem prezesa Nowosądeckiej Izby Turystycznej.
 

Doceniona została także osobowość sądeckiej turystyki, podobnie jak w poprzedniej kategorii przyznawana pod patronatem prezesa NIT. Nagrodę w tej kategorii "za dokonania oraz inicjatywę na niwie turystycznej" otrzymał Stanisław Leśnik, a wyróżniony został Adam Mazur. Laureaci otrzymali statuetki oraz dyplomy honorowe w formie grawertonów. W sumie przyznano 12 nagród i wyróżnień.
 

Organizatorem uroczystości była Nowosądecka Izba Turystyczna i goszczący uczestników Wiktor Cechini Medical&Spa.
 

 
 


 

„Sądecki Laur 2016”. Decyzją Kolegium zostały nagrodzone następujące podmioty i osoby:

W kategorii hoteli, ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowych "za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie" pod honorowym patronatem Marka Pławiaka, starosty nowosądeckiego  otrzymują:
 

SĄDECKI LAUR 2016                               

 • Hotel  Piwniczna  SPA & Conference  – za pakiet zdrowotno–wypoczynkowy dla seniorów  "Vit Senior"


WYRÓŻNIENIE

 • Hotel Prezydent **** Medical SPA & Wellness Krynica Zdrój za pakiet "Wypoczynek w górach"


WYRÓŻNIENIE

 • NZOZ  Sanatorium  Uzdrowiskowe „WIKTOR” Cechini Żegiestów – Łopata Polska za pakiet "VIP – oferta szkoleniowo/bankietowa"


WYRÓŻNIENIE

 • Heron  Live Hotel  *****  Sp. Z o.o. Sp. K.  Sienna za pakiet "Odkrywcy Smaków"


WYRÓŻNIENIE

 • Hotel  Klimek **** SPA Muszyna Złockieza pakiet "Romantyczny pakiet dla Dwojga"

Pozostałe podmioty zgłoszone – dyplomy uczestnictwa

W kategorii biur turystycznych – "za najlepszą ofertę na Sądecczyźnie – dobra marka biura podróży w 2016 roku" pod patronatem, Ryszarda Nowaka, prezydenta Nowego Sącza

SĄDECKI  LAUR 2016 - nie przyznanoWYRÓŻNIENIE 

 • Biuro Podróży „Etiuda Travel” Grażyna Jurkowska za ofertę "Zwiedzanie Nowego Sącza i okolic"


Pozostałe podmioty zgłoszone – dyplomy uczestnictwa

W kategorii na inicjatywę i ofertę  okołoturystyczną pod patronatem Aleksandra Giertlera, prezesa Nowosądeckiej Izby Turystycznej:
 

SĄDECKI  LAUR 2016

 • Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Agnieszka Tomaszewska -  Ostrowska  Krynica Zdrój za  realizację Uzdrowiskowego Festiwalu Brydżowego o Puchar Burmistrza Krynicy-Zdroju


WYRÓŻNIENIE

 • Pasieka BARĆ im. ks. dr H. Ostacha Kamianna Emilia i Jacek Nowakowie za oferowane produkty pszczele "Przez Pasiekę do Urody i Zdrowia"      


WYRÓŻNIENIE

 • Willa  u  Marty  Tylicz za realizację  wypoczynku – ośrodek przyjazny dla dzieci, rodzin i seniorów


WYRÓŻNIENIE w kategorii : za  najlepszą ofertę w zakresie turystyki wiejskiej na Sądecczyźnie w 2016 roku, ze  szczególnym  uwzględnieniem  agroturystyki

 • Pokoje Gościnne „Basia” Genowefa Pilch Lichoń – Rytro, Sucha Struga /oferta pokoje gościnne BASIA/


Pozostałe podmioty zgłoszone – dyplomy uczestnictwa
 


W kategorii Osobowość Sądeckiej Turystyki

SĄDECKI LAUR 2015 w kategorii: Osobowość Sądeckiej Turystyki

 • STANISŁAW  LEŚNIK za dokonania oraz inicjatywę na niwie turystyki na Sądecczyźnie.


WYRÓŻNIENIE w kategorii: Osobowość Sądeckiej Turystyki

 • ADAM  MAZUR za dokonania oraz inicjatywę na niwie turystyki na Sądecczyźnie.


Osoby wyróżnione przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza z okazji Sądeckich Obchodów Światowego Dnia Turystyki:

1. Henryk Popiela  PPHU „Centrum”
2. Bożena Rodak
3. Teresa Wójcik
4. Piotr Litwiński Hotel  „Litwiński” Tęgoborze 
5. FHU „Danek” Nowy Sącz 
6.  Biuro Podróży   „Etiuda Travel” 
7. Łucja Tomaszek
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

 

Autor: Wiesław Turek
Dodano: 2016-10-10 18:20:39