Sobota, 25 września 2021 r.    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kleofas


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Sądeczanie bardzo szybcy na torze - Prezydent gratuluje udanych zawodów

Ogromne emocje towarzyszyły zawodnikom i kibicom podczas Finałów Mistrzostw Polski modeli samochodów RC, które odbyły się w weekend na torze w Zawadzie. Tym bardziej, że były to ostatnie zawody w tym sezonie, a wyniki z toru miały bezpośredni wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Gratulacje najszybszym zawodnikom złożył Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, któremu podczas wręczania pamiątkowych dyplomów i pucharów towarzyszyli pełnomocnik prezydenta ds. inwestycji Grzegorz Dobosz,  prezes Sądeckiego Klubu Modelarskiego "Felga" Jan Pasiut oraz wiceprezes Piotr Jeż.


Nie zawiedli sądeczanie! W "generalce" Mistrzostw Polski najpopularniejszej klasy E-10 TC 540 pierwsze i trzecie miejsce zdobyli zawodnicy SKM Nowy Sącz. Zwycięzcą został Jakub Kłapacz z SKM Nowy Sącz, a trzecie miejsce w tej samej kategorii zdobył Dominik Gruszczyński. Sądeckich zawodników rozdzielił Krystian Kopacki z TKMS Tarnów.

Także w pozostałych grupach trwała zacięta walka o zwycięstwo, a największą popularnością cieszyły się biegi finałowe modeli spalinowych w klasach IC-8 oraz IC-10. Zmagania najszybszych modeli, rozwijających na prostej nawet ponad 120 km/h, obserwował prezydent Ryszard Nowak, który z dużym uznaniem odniósł się do umiejętności zawodników. - Te pojazdy rozwijają naprawdę ogromne prędkości, przy których utrzymanie modelu na torze wymaga dużej koncentracji i odpowiednich umiejętności - komentował Prezydent Nowego Sącza. Na zakończenie finałów Mistrzostw Polski podkreślił, że całym zawodom towarzyszyła miła atmosfera i zdrowa rywalizacja. - Bardzo się cieszę, że mogliśmy gościć państwa w Nowym Sączu na torze, który już teraz cieszy się dobrą opinią także wśród zagranicznych zawodników. Dla nas to powód do satysfakcji. Dlatego mam nadzieję, że będziemy spotykać się tutaj  jeszcze częściej przy okazji kolejnych zawodów. Gratuluje wszystkim uczestnikom, ale w szczególności zwycięzcom i nowym mistrzom. Dziękuję także ogranizatorom za przygotowanie rywalizacji na naprawdę wysokim poziomie - zakończył prezydent.   
  


W tegorocznych Finałach Mistrzostw Polski modeli samochodów RC w Nowym Sączu wzięła udział nie tylko nasza krajowa czołówka, ale również zawodnicy ze Słowacji i Niemiec. To już drugie zawody, po lipcowych eliminacjach do Mistrzostw Polski, które zostały zorganizowane na zupełnie nowym obiekcie wybudowanym w dzielnicy Zawada. Jest to jeden z największych i najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów w Polsce. 
 

Wyniki klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, jak i rywalizacji finałowej są dostępne na: http://rc-sport.pl.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Krzysztof Witowski
Dodano: 2016-09-12 08:20:59