Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Sądeckie Konserwatorium Naukowe

W środę, 15 grudnia br. w Instytucie Pedagogicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbyło się XIII spotkanie z cyklu "Sądeckie Konwersatorium Naukowe", pod patronatem prof. Andrzeja Bałandy Rektora PWSZ. Wykład pt: "System szkolnictwa francuskiego" wygłosili goście z liceum w Saint Nazaire we Francji: Frederic Petit, Mathias Val, Nathalie Menager, Martine Jehannot.

W wykładzie, między innymi, brali udział studenci specjalności pedagogicznych, którzy w trakcie studiów zapoznają się z systemami oświaty na świecie, nauczyciele akademiccy oraz zaproszeni goście.

Po wykładzie studenci Instytutu Ekonomicznego, w ramach lektoratu języka francuskiego, mieli możliwość wzięcia udziału w konwersacji z gośćmi z Francji.

"Sądeckie Konwersatorium Naukowe" działa od listopada 2002 r. Ma przybliżać kontakt pracowników naukowych z sądecką społecznością. W swoim zamyśle jest skierowane do wszystkich mieszkańców Sądecczyzny, a przede wszystkim do nauczycieli, studentów i uczniów. Stanowi to szczególnie cenne doświadczenie dla młodzieży szkół średnich ze względu na możliwość udziału w wykładach naukowych, z którymi nie zawsze mają możliwość spotkać się w czasie nauki w szkole.

Na konwersatoria zapraszani są naukowcy zajmujący się różnymi dziedzinami nauki, a głównym wymogiem stawianym przed prelegentem jest wygłoszenie ciekawego wykładu w sposób przystępny i zrozumiały dla przeciętnego odbiorcy. Do tej pory odbyło się 13 spotkań.

Autor: -
Dodano: 2004-12-16 00:00:00