Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Przyszli architekci odkrywają Nowy Sącz

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Nowym Sączu. Przyszli architekci studiują najciekawsze miejsca i obiekty architektoniczne w naszym mieście. Z gośćmi spotkał się Zastępca Prezydenta Miasta Wojciech Piech.
 

 


Witając gości wiceprezydent Wojciech Piech powiedział:  - Jesteśmy otwarci na wasze pomysły i bardzo o te pomysły prosimy – zapewnił. - Nie chcemy zasklepiać się w pewnych konwencjach i przyzwyczajeniach. Przed nami nowe czasy i nowe wyzwania. Przychodzi nowe pokolenie. Dlatego tak bardzo jesteśmy zainteresowani waszymi pomysłami i w tych pomysłach chcielibyśmy szukać inspiracji – podkreślił wiceprezydent Piech.
 

Wizyta odbywa się w ramach projektu unijnego "Zaprojektowany na sukces zawodowy – kompetencje zmawiane dla Architektów", realizowanego przez Politechnikę Krakowską. Projekt dotyczy ostatnich roczników studentów Wydziału Architektury PK, którzy wkrótce będą się bronić i szukać pracy. - Projekt ma na celu ułatwienie w znalezieniu tej pracy - mówi dr Krystyna Paprzyca z Wydziału Architektury PK. - W ramach projektu organizowane są wizyty studyjne i warsztaty projektowe.
 

Goście podkreślają, że przyjazd wzbudził w nich bardzo dobre odczucia. - Miasto Nowy Sącz zawsze wzbudzało i wzbudza nasze pozytywne emocje z racji atmosfery i ciepłego przyjęcia. Bardzo się cieszymy, że możemy tutaj gościć – zapewnia dr Krystyna Paprzyca. - Chciałabym podziękować w imieniu Dziekana Wydziału Architektury  Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. arch. J. Gyurkovicha oraz w imieniu własnym panu prezydentowi Ryszardowi Nowakowi i dyrektorom wydziałów Urzędu Miasta za pomoc i chęć współpracy z nami  – kończy dr Paprzyca.
 

To już druga grupa studentów ostatnich lat architektury Politechniki Krakowskiej, która gości w naszym mieście. Inaczej niż w przypadku pierwszej grupy, goście zwiedzali sądeckie tereny zielone, między innymi skałki nad Łubinką. - Jesteśmy zachwyceni, nie przypuszczaliśmy, że Nowy Sącz kryje tyle magicznych, urokliwych miejsc. Młodzież nie przypuszczała, że tonie w zieleni – nie kryje zaskoczenia dr Krystyna Paprzyca.
 

Przed wizytą nad Łubinką studenci odwiedzili przykład najnowocześniejszej architektury: siedziby Miasteczka Multimedialnego MMC Brainville. - Byliśmy tam krótko, ale obiekt robi duże wrażenie – nie ukrywają studenci. - Chciałabym jeszcze tam wrócić - dodaje jeden z nich.
 

Przyszli adepci architektury zapoznali się z historią Nowego Sącza pod względem architektonicznym, którą przedstawił im dyrektor Wydziału Architektury Urzędu Miasta Mirosław Trzupek. Prelegent podkreślił wyjątkowość układu architektonicznego sądeckiego Starego Miasta i wskazał na przykłady różnych stylów, obecnych w zabudowie. - Staramy się promować wizję Nowego Sącza jako miasta o ciekawej, zrównoważonej i wkomponowanej w zieleń architekturze – podsumował dyr. Mirosław Trzupek.
 

Pobyt krakowskich studentów potrwa do niedzieli.  

 
[Pobierz zdjęcia]

 

Autor: -
Dodano: 2016-06-07 17:27:51