Środa, 20 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Wiktor, Ignacy


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Sądecki Rynek: Wiceprezydent dał sygnał startu wyprawy "Mobius Arctic Challenge 2016"

Przed godziną 11:00 na płycie sądeckiego Rynku odbył się oficjalny start Zimowej Wyprawy do Rosji
arktycznej "Mobius Arctic Challenge 2016". Podczas spotkania odbyła się prezentacja uczestników eskapady, a symboliczny sygnał do startu dał wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech, który przekazał Wawrzyńcowi Kucowi i Wacławowi Labie życzenia szczęśliwego powrotu z długiej i trudnej wyprawy. 

 Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza.

 [Pobierz zdjęcia]

Życzenia udanej wyprawy, wraz z symbolicznymi upominkami na drogę, przekazał równiez Piotr Kruk, prezes sądecko-podhalańskiego oddziału Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Wręczył też żołnierską manierkę, guzik z munduru żołnierza armii carskiej, sowiecką monetę z 1936 roku oraz globus, która ma pomóc w szybkim powrocie do domu.
 

Według planu uczestnicy wyprawy przejadą ok. 10 tys. km w ciągu maksymalnie jednego miesiąca. Powrót do Polski odbędzie się najpóźniej 28 lutego. Podjęte wyzwanie to przejazd specjalnie przygotowanymi samochodami. Pierwszy z nich - Nissan Patrol - wyruszył spod sądeckiego ratusza, a drugi dołączy do wyprawy w Warszawie. 
 

 Tomasz Strachanowski ze Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód w Nowym Sączu. 

 
Wawrzyniec Kuc, komandor wyprawy "Mobius Arctic Challenge 2016". 

 


 


Przedsięwzięcie obejmuje trudne z punktu widzenia technicznego i logistycznego okrążenie Uralu od północnej strony, poprzez Półwysep Jamalski, 70 stopień szerokości geograficznej północnej i zamarznięte Morze Karskie. Powodzenie wyprawy będzie oznaczać pierwszy taki przejazd z Europy. 
 

 

Autor: -
Dodano: 2016-01-30 17:56:03