Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Medaliści Mistrzostw Europy w Estonii z wizytą u prezydenta Ryszarda Nowaka

Miłosz Plata, Izabella Pogwizdz Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin, tegoroczni medaliści Mistrzostw Europy oraz Kamil Piętka Mistrz Makroregionu Południowego wraz z trenerem Shihan Andrzejem Krawontką, który był także sędzią na Mistrzostwach Europy w Estonii gościli z wizytą u prezydenta Ryszarda Nowaka.Mistrzowie Europy z dumą prezentowali medale, dyplomy, zdjęcia i dzielili się wrażeniami z zawodów.


 

Zadowolenia z osiąganych wyników nie krył trener Andrzej Krawontka.

- Do Estonii na Mistrzostwa Europy pojechało walczyć trzech zawodników Klubu i cała trójka wróciła z medalami. Przed nami jeszcze jedne zawody, potem czas wakacyjny, a następnie treningi i kolejne ważne światowej rangi zawody w których będziemy uczestniczyć.

 

Przypomnijmy Miłosz Plata został Wicemistrzem Europy w Karate Kyokushin 2015 w kategorii kumite juniorów (80 kg). W walce sportowej karate o wejście do półfinału mistrzostw Miłosz pokonał zdecydowanie zawodnika z Hiszpanii, w kolejnej spotkał się z Bartłomiejem Wajdą i wygrał walkę przed czasem. W finale po brawurowych atakach ryzykował otwartymi i zdecydowanymi atakami, co wykorzystał doświadczony przeciwnik i po wskazaniach sędziów wygrał jego kolega z reprezentacji Polski.
O dużym sukcesie może mówić również Izabella Pogwizd, najbardziej utytułowana zawodniczka nowosądeckiego klubu, która zdobyła w Estonii wicemistrzostwo Europy w Karate Kyokushin. Złota medalistka Pucharu Polski w walce o wejście do strefy medalowej pokonała zawodniczkę Rosji. W półfinale pokonała reprezentantkę Turcji, a starciu finałowym z zawodniczką Bułgarii sędziowie wskazali na remis. Po kolejnej dogrywce szalę zwycięstwa przechyliła na swoją stronę przeciwniczka sądeckiej zawodniczki.

Trzecim reprezentantem Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, który zdobył brązowy medal w kategorii karate kumite jest Klemens Ogórek. Najpierw pokonał zawodnika z Norwegii, a w kolejnej walczył z japońskim zawodnikiem Tanaką. Klemens zbyt ostro potraktował swojego przeciwnika, co sędziowie uznali za przekroczeniem regulaminu walki w kategorii kadetów. Tanaka w finale po ciężkim starciu z Klemensem już nie był już zdolny nawiązać walki z zawodnikiem z Rosji.


 

Autor: -
Dodano: 2015-06-10 11:00:37