Środa, 23 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Finał konkursu "W rytmie pór roku" w sądeckim ratuszu

W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbył się finał V Konkursu Plastycznego Osób Niepełnosprawnych oraz Klas i Grup Integracyjnych pn. "W rytmie pór roku - zima w górach i lesie". Organizatorem wydarzenia jest Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "Fabryka Marzeń" przy współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Krynica-Zdrój Dariuszem Reśko oraz Nadleśnictwem Stary Sącza.
 


- Jest mi bardzo miło powitać państwa i cieszę się, że to właśnie w tej sali odbywa się finał tego konkursu, co staje się już tradycją. Życzę wszystkim uczestnikom wspaniałych nagród i sukcesów nie tylko podczas tego konkursu. Chciałbym również aby dzisiaj chociaż na chwilę na waszych twarzach zagościł uśmiech i radość - tymi słowami uczestników i laureatów konkursu powitał zastępca prezydenta miasta Jerzy Gwiżdż.   
 


Gratulacje na ręce Milenii Małeckiej-Rogal, dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, za realizację tak wspaniałej inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych złożyli również: Poseł RP Wiesław Janczyk, Leszek Langer, dyrektor Wydziału ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych, a także nadleśniczy Paweł Szczygieł z Nadleśnictwa Stary Sącz.
 

Zaproszeni goście wręczyli uczestnikom nagrody i wyróżnienia. W sumie komisja konkursowa przyznała 10 nagród, 10 wyróżnień, 4 nagrody specjalne oraz 4 wyróżnienia specjalne. 
 

[Wyniki konkursu]
 

Celem konkursu było poszukiwanie uzdolnionych plastycznie osób niepełnosprawnych, wyzwalanie aktywności twórczej, radości i satysfakcji płynących z aktu tworzenia, a także aktywizowanie osób niepełnosprawnych oraz stwarzanie warunków do integracji społecznej. 
 

W finale V Konkursu Plastycznego Osób Niepełnosprawnych oraz Klas i Grup Integracyjnych pn. "W rytmie pór roku" wzięli również udział:  Joanna Urbaniak-Dudka, dyrektor przedstawicielstwa detalicznego Ergo Hestia, które ufundowało nagrody w konkursie, Halina Wiśniowska, inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza, Hanna Śpiewak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 oraz rodzice i opiekunowie uczestników. Okolicznościowym recitalem wydarzenie uświetnili podopieczni Studia Piosenki Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.
 

Wydarzenie odbyło się przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Nowego Sącza. 
 

Autor: -
Dodano: 2015-05-22 06:12:07