Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Czesław, Szymon


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Małopolanie Małopolanom

W reprezentacyjnej sali obrad krakowskiego magistratu odbyło się noworoczne spotkanie opłatkowe samorządów Małopolski i Polski. Organizatorem dorocznego, 24. spotkania było Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, w którym nasze miasto reprezentuje wiceprezydent Jerzy Gwiżdż.
 

Przewodniczący Stowarzyszenia Kazimierz Barczyk przedstawił przyznawane przez kapitułę Stowarzyszenia osoby, które zostały wyróżnione honorowym tytułem „Małopolanina roku”. Za rok 2014 przypadł on w udziale dwójce naszych utytułowanych sportowców startujących w sportach zimowych.
 

Justyna Kowalczyk – królowa sportów ozimych, wielokrotna mistrzyni olimpijska i świata otrzymała to wyróżnienie za zasługi w rozwoju i propagowaniu sportu, szczególnie wśród dzieci i młodzieży oraz lata sportowych wzruszeń.
Podobnie brzmi uzasadnienie dla Kamila Stocha – mistrza sportów zimowych, wielokrotnego mistrza olimpijskiego i świata.
 

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyła przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor.
 

Na wcześniejszym posiedzeniu zarządu Stowarzyszenia przyjęto kandydatury do honorowych wyróżnień w XIV konkursie „Najlepsze przedsięwzięcie roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2014”.
Nowy Sącz rekomendował do tego tytułu Szpital Ginekologiczno-Położniczy Medikor oraz spółkę MPK.
 

Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski wystosowało do ministra infrastruktury i rozwoju apel w sprawie wpisania do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020 budowy strategicznej dla rozwoju Małopolski drogi ekspresowej S7 do granicy województwa świętokrzyskiego. Poparło również działania zmierzające do budowy zjazdu z autostrady w Brzesku i modernizacji drogi z Brzeska do Nowego Sącza na całym odcinku.
 

 

Autor: -
Dodano: 2015-01-13 10:41:51