Sobota, 24 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Borys


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Jarmark przed ratuszem zakończył Sądecki Festiwal EKOlokalny

Wiele atrakcji czekało na Sądeczan podczas zorganizowanego na płycie Rynku II Sądeckiego Jarmarku EKOlokalnego. Był to jednocześnie finał trwającego przez ostatnie dwa tygodnie festiwalu o tej samej nazwie.


- W imieniu prezydenta Ryszarda Nowaka, który objął to wydarzenie honorowym patronatem, chcę powitać wszystkich tych, którzy zdecydowali się już po raz drugi wziąć udział w tym festiwalu. Dziękuję przede wszystkim organizatorom - Stowarzyszeniu "Humaneo" oraz Stowarzyszeniu "Dla Miasta", którzy jako partnerzy dbają o nasze zdrowie i naszą przyszłość, o to aby wszystko działo się zgodnie z naturą. Życzę dużo atrakcji, dobrej zabawy i mile spędzonego czasu w gronie rodzinnym - mówiła do zgromadzonych przed ratuszem Marta Mordarska, pełnomocnik prezydenta ds. społecznych.  
 

Podczas II Sądeckiego Jarmarku EKOlokalnego na wszystkich uczestników czekały liczne atrakcje. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali animacje i konkursy z nagrodami oraz dmuchańce. Były również prelekcje związane z aktywnymi formami spędzania wolnego czasu, przygotowane przez przedstawicieli Sądecko-Podhalańskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, w tym opowieści o oryginalnym sporcie uprawianym na Popradzie, czyli tzw. SUPach. 
 


Ciekawym urozmaiceniem wydarzenia były pokazy oswajania psów przygotowane przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Było również stoisko Sądeckich Wodociągów, gdzie można było dowiedzieć się dlaczego warto pić wodę prosto z kranu. 
 

Na wszystkich Sądeczan, którzy cenią sobie zdrowe produkty, czekały stoiska z żywnością ekologiczną. Można było też obejrzeć hybrydowe samochody, które łączą w sobie silnik spalinowy z napędem elektrycznym, tworząc w ten sposób oszczędne i ekologiczne środki transportu dla całej rodziny. 
 

Sądecki Festiwal EKOlokalny został zorganizowany przez Stowarzyszenie "Humaneo" z Nowego Sącza w partnerstwie ze Stowarzyszeniem "Dla Miasta". Zadanie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Ryszard Nowak.
 

Autor: -
Dodano: 2014-09-28 10:56:16