Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Jubileusz 10-lecia współpracy sądeckich działkowców z miastem Presov

31 maja w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 10-lecia współpracy sądeckich działkowców ze słowackimi przyjaciółmi z miasta Presov. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wojewódzkich i miejskich struktur Stowarzyszenia Działkowców Polskich, a także zaproszeni goście ze Słowacji. Gospodarzem spotkania był wiceprezydent Jerzy Gwiżdż.

 

Słowa uznania i zadowolenia skierował do zgromadzonych w sali ratuszowej wiceprezydent Jerzy Gwiżdż. Gratulował sądeckim i presovskim działkowcom bardzo owocnej współpracy i życzył kolejnych lat skutecznych wspólnych działań. Podkreślił również, że bliska współpraca po obu strony granic jest przykładem wspaniałej integracji we współczesnej Unii Europejskiej.
 

 

Podczas spotkania była okazja do podsumowania dziesięcioletniej działalności organizacji i wręczenia nagród dla wyróżnionych działkowców. Zofia Mróz szefowa sądeckiego oddziału PZD przypomniała początki współpracy oraz wspólne inicjatywy, które owocowały zacieśnieniem kontaktów i poznawaniem ogrodów oraz sposobów zagospodarowania działek.
 

- Uczyliśmy się od siebie nawzajem. U nas podobały się słowackim działkowcom elementy wypoczynkowo rekreacyjne oraz różnorodność nasadzeń, my uczyliśmy się cięcia drzew, szczepienia i oczkowania. Pierwsze wspólne wycieczki do Instytutu w Brzeznej były połączone z szerokim zakresem szkoleń, owocowały nabywaniem sadzonek najlepszych odmian – dostosowanych do ogrodnictwa działkowego, a także organizowaniem wystaw, w tym w Ogrodzie Rozvoj w Soliwarze - mówiła Zofia Mróz.
 

Podkreśliła, że coroczne uczestnictwo (od początku współpracy do dziś) w obchodach Dni Działkowca w Nowym Sączu i mieście Presov połączone z konkursami plonów, układania kwiatów, grami i zabawami sportowymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych zbliżało działkowców, sprzyjało zawieraniu przyjaźni.
 

Podczas sobotniego spotkania można było obejrzeć kroniki, które przypominają o wszystkich wydarzeniach, które miały miejsce w minionym dziesięcioleciu.
 

 

Jubileusz 10-lecia współpracy sądeckich i presovskich działkowców uświetnił, od strony artystycznej, Zespół Regionalny "Sądeczoki" z Pałacu Młodzieży. 

Autor: -
Dodano: 2014-06-02 09:24:13