Środa, 23 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Rozstrzygnięto VIII edycję konkursu „Świąteczne malowanie światłem”

 

Laureaci konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia. Gratulacje uczestnikom przekazał prezydent Ryszard Nowak, który podziękował za zaangażowanie. „Gratuluję pomysłu, zaangażowania. Nie ukrywam, że są rodziny, które kultywują tradycję ozdabiania domów. Starają się, aby poprzez iluminacje, ten nastrój świąteczny podkreślić. Dzięki temu, my możemy podziwiać nasze miasto, zachwycać się tymi pięknymi ozdobami. Dziękuję jeszcze raz za trud, pracę i zaangażowanie” - mówił prezydent Ryszard Nowak. Prezydent przypomniał, że Nowy Sącz od kilku lat zajmuje wysokie lokaty w konkursach na najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Gratulacje przekazał również członek jury Józef Pogwizd, który obejrzał wszystkie zgłoszone do konkursu obiekty. „Gratuluję wszystkim i zachęcam do udziału w kolejnych edycjach. Święta, dzięki waszym iluminacjom nabierają wartości, pomimo tego, że nie było śniegu, te święta były wyjątkowe. Za dwa lata dziesiąta jubileuszowa gala, już teraz zachęcam do zaangażowania.”
 

 

Przypomnijmy, konkurs prowadzony był w kategoriach: DOM i OGRÓD, OGRÓD, OGRÓD i OTOCZENIE. Laureaci trzech pierwszych miejsc oprócz pamiątkowych grawertonów i upominków otrzymali nagrody pieniężne.

 


W kategorii „DOM i OGRÓD” pierwsze miejsce otrzymał Tadeusz Figiel.
W tej kategorii przyznano również dwa drugie miejsca. Przypadły one: Elżbiecie Łaszczewskiej oraz Michałowi Kożuchowi i Tomaszowi Niemcowi.
Przyznano również wyróżnienie dla Sylwestra Kocańdy.
W kategorii „DOM” komisja konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienie za najładniejszą iluminację świąteczną w roku 2013. Otrzymał je Jakub Poremba.
W kategorii „OGRÓD” - pierwsze miejsce zdobyła Zofia Banach, drugie Marianna Kumor, a trzecie
Bogumiła Kałużny.
W kategorii „OTOCZENIE ” komisja przyznała równorzędne nagrody dla mieszkańców ulicy Kowalskiej. Otrzymali je: Alicja Mokrzycka, Andrzej Zelek, Jerzy Radzik, Andrzej Janisz.
Komisja przyznała wyróżnienia w kategorii „OBIEKT i OTOCZENIE” dla Agnieszki Dziadosz, w kategorii „FIRMA” Marii Ślusarz – Skowronek - „Kawiarnia Spóźniony Słowik”, a w kategorii „OBIEKTY” mieszkańcom osiedla Zabełcze za obiekt : „GROTA - ZABEŁECKA”.

 

 

 

Autor: -
Źródło: Biuro Prasowe
Dodano: 2014-02-21 10:54:36