Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Komunikaty Biura Prasowego


22381

Uszkodzenie mostu na ulicy Kamiennej - utrudnienia w ruchu

2019-11-20

W związku z uszkodzeniem dźwigarów przęsła mostu na rz. Kamienica w ciągu ul. Kamiennej wprowadzono organizację ruchu która ogranicza możliwość korzystania z w/w. mostu. Wprowadzona organizacja dopuszcza ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczająca 3.5 tony, jednym pasem ruchu. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu podjął środki zmierzające do usunięcia awarii.


22364

Dopłaty do Błękitnego Węgla wstrzymane – niezrozumiała decyzja RIO

2019-11-15

Decyzją Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie miasto Nowy Sącz musi wstrzymać dopłaty do błękitnego węgla. Paradoksalnie postanowienie RIO zapadło w dniu „Europejskiego Dnia Czystego Powietrza”. Podczas briefingu prasowego wiceprezydent Magdalena Majka oraz dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz zapewnili mieszkańców, że Miasto Nowy Sącz odwoła się od tej niezrozumiałej decyzji.


22352

Listy intencyjne odebrane: 20 mln dla Nowego Sącza

2019-11-14

Wczoraj (13 listopada) wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka odebrała z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki i zastępcy dyrektora Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Sylwii Bednarczyk – Mikuli listy intencyjne, gwarantujące dofinansowanie pięciu projektów, zgłoszonych przez miasto Nowy Sącz.


22351

Remont ulicy Kunegundy – ruch wahadłowy

2019-11-14

Dziś (14 listopada) rozpoczęły się prace na ulicy Kunegundy. W pierwszej kolejności do robót przystąpiły Sądeckie Wodociągi, które przeprowadzą wymianę sieci wodociągowej w ciągu ulic Kunegundy i Grodzkiej. Roboty rozpoczną się na ul. Kunegundy od rozbiórki nawierzchni bitumicznej na szerokości 2,0 m na odcinku od ulicy Zygmuntowskiej do ul. Szujskiego po stronie lewej.


22345

Dofinansowanie do instalacji OZE: spotkanie

2019-11-13

Urząd Miasta Nowego Sącza zaprasza mieszkańców ubiegających się o dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii w ramach projektu pn. "Dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii na obszarze LGD KORONA SĄDECKA" na spotkania poprzedzające realizację inwentaryzacji budynków mieszkalnych, zgłoszonych do projektu.


22340

Przygotowania do zimy: spotkanie w ratuszu

2019-11-13

W ratuszu odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwołane przez prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla (12 listopada.) Tematem spotkania było omówienie stanu przygotowań instytucji miejskich do funkcjonowania Nowego Sącza w czasie zimy.


22336

Brązowi medaliści u Prezydenta

2019-11-12

Prezydent Ludomir Handzel gratulował zdobycia brązowego medalu uczniom Zespołu Szkół Samochodowych na Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1500 metrów. Prezydent zapewnił młodych sportowców o wsparciu ze strony miasta i wręczył im upominki. Sportowców oraz ich sukcesy zaprezentowali ich opiekunowie: Leszek Sowa i Jerzy Galara.


22319

Promocja XLVII Rocznika Sądeckiego

2019-11-08

W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyła się promocja XLVII Rocznika Sądeckiego, jednego z najważniejszych wydawnictw Urzędu Miasta, ukazującego się - z przerwami - od 1939 roku. Zebranych gości przywitała wiceprezydent Magdalena Majka oraz redaktor naczelny Rocznika Sądeckiego Jarosław Jakubowski.


22311

"Koronowany przez wieki": konferencja

2019-11-08

Rozpoczynają się uroczystości związane z 727. rocznicą lokacji miasta Nowego Sącza. Obchody rocznicowe inauguruje konferencja naukowo - edukacyjna "Koronowany przez wieki. Nowy Sącz na przestrzeni dziejów" w Miejskim Ośrodku Kultury (8 listopada, godz. 9:00). Na uroczystości zaprasza prezydent miasta Ludomir Handzel.


22309

O dzieciach uzdolnionych matematycznie – konferencja w Ratuszu

2019-11-07

Dziś (7 listopada) w sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła siękonferencja dla nauczycieli pt. "Dzieci uzdolnione matematycznie: mity, wyniki badań i wnioski pedagogiczne". Wykład wygłosiła prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zebranych gości i nauczycieli przywitał prezydent Ludomir Handzel, oraz wiceprezydent Magdalena Majka.


22304

Zmiana organizacji ruchu wokół Rynku – otwarcie pierzei południowej

2019-11-07

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że od piątku (8 listopada) zostanie otwarta dla ruchu pierzeja południowa Rynku (przy postoju TAXI) wraz z częścią skrzyżowania stanowiącą dojazd do ul. Dunajewskiego, dla pojazdów do 3,5t.


22303

Centra Kompetencji Zawodowych: startują nowe projekty

2019-11-07

Miasto Nowy Sącz – Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości przystępuje do realizacji czterech projektów, mających na celu utworzenie Centrów Kompetencji Zawodowych w obszarze administracyjno-usługowym oraz mechaniczno-górniczo-hutniczym, jak również rozwój już istniejących CKZ w obszarze turystyczno-gastronomicznym oraz elektryczno-elektronicznym.


22281

Oświadczenie Prezydenta po Zgromadzeniu Wspólników Sądeckich Wodociągów

2019-11-04

W swoim oświadczeniu Prezydent Ludomir Handzel odniósł się do formułowanych w przestrzeni publicznej twierdzeń Zarządu Sądeckich Wodociągów sp. z o.o., które mogą wprowadzać w błąd opinię publiczną. Prezydent podkreślił również, że proponowane przez niego utworzenie kapitału rezerwowego, pozwoliłoby na zachowanie opłat uiszczanych przez odbiorców w Nowym Sączu na dotychczasowym poziomie, dając Zarządowi odpowiednie narzędzia formalno-prawne w tym zakresie.


22280

Święto Niepodległości i rocznica lokacji miasta

2019-11-04

11 listopada mija 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku obchody rocznicowe będą połączone z 727 rocznicą lokacji miasta Nowego Sącza. Na uroczystości zaprasza prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.


22266

I obrady Nowosądeckiego Forum Młodzieży

2019-10-31

Dziś (31 października) w sali reprezentacyjnej Ratusza, odbyło sięI posiedzenie Nowosądeckiego Forum Młodzieży (NFM), organu opiniodawczo-doradczego Prezydenta Miasta Nowego Sącza. W obradach uczestniczył prezydent Ludomir Handzel, który wręczył uczniom powołania do Nowosądeckiego Forum Młodzieży.