Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.    Imieniny obchodzą: Łukasz, Kaja, Eugenia


Kategoria: Jubileusz lokacji Miasta

725 lat Nowego Sącza: gratulacje od prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda składa życzenia i gratulacje władzom i mieszkańcom Nowego Sącza z okazji 725-lecia lokacji miasta. Informację o jubileuszu naszego miasta i treść listu opublikowała Kancelaria Prezydenta (8 listopada). Przeczytaj!
 


 

List został odczytany przez Adama Kwiatkowskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta  podczas uroczystej sesji Rady Miasta Nowego Sącza z okazji 725. rocznicy lokacji miasta. Adresatami są władze i mieszkańcy naszego grodu. "Szanowna Pani Przewodnicząca! Szanowny panie Prezydencie! Drodzy mieszkańcy Nowego Sącza! Z okazji wspaniałego jubileuszu 725-lecia lokacji Nowego Sącza składam serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia władzom samorządowym i całej wspólnocie mieszkańców. Pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na uroczystej sesji Rady Miasta i pragnę zapewnić, iż dzielę z Państwem radość z tego pięknego święta. Gratuluję nowosądeczanom, że mogą od dzisiaj gromadzić się pod sztandarem miasta, który jest nie tylko honorem i nobilitacją,  ale także symbolem wspólnoty miejskiej i służy jej integracji. Życzę, aby nadany Nowemu Sączowi sztandar stał się wyrazem jedności mieszkańców we wszystkich sprawach, które wymagają solidarnego współdziałania dla dobra Państwa małej Ojczyzny" – pisze prezydent.
 

[informacja o jubileuszu na stronie Kancelarii Prezydenta]
 

Prezydent Andrzej Duda wspomina również, że niewiele jest ośrodków, które mogą poszczycić się równie długą i bogatą historią. Dzięki korzystnemu położeniu i królewskim położeniom, a także napływowi utalentowanych artystów i rzemieślników miasto szybko się rozwijało. "Mimo wielu burz dziejowych, które w kolejnych wiekach przetoczyły się przez ten region,  Nowy Sącz, dzięki sile jego mieszkańców, zawsze potrafił podnieść się z upadku. Dzisiaj Państwa miasto, stanowiące siedzibę powiatu i powszechnie uznawane za stolicę Sądecczyzny, to ważne miejsce na mapie południowej Polski, liczący się ośrodek gospodarczy, turystyczny, kulturalny i edukacyjny ziemi sądeckiej" – pisze prezydent Andrzej Duda.
 

Prezydent dodaje, że sądeczanie są pięknym przykładem społeczności tworzonej od pokoleń, która daje ludziom poczucie tożsamości, przynależności i sensu. "Tutaj można się przekonać, jak wielką wartością jest świadomość zakorzenienia. Jak bardzo lokalny patriotyzm współbrzmi z patriotyzmem rozumianym jako umiłowanie całej Ojczyzny. Gratuluję wszystkiego, co udało się współcześnie stworzyć mieszkańcom Nowego Sącza, a co jest owocem Państwa patriotyzmu, gospodarności, przedsiębiorczości i dobrze wykorzystanej samorządności" – pisze prezydent Duda.
 

Prezydent nie zapomina o przypadającej za kilka dni 99. rocznicy odzyskania niepodległości. "To dobry moment, żeby oddając szacunek wszystkim byłym i obecnym nowosądeczanom, którzy swoim zaangażowaniem, talentem i pracą przyczynili się do rozwoju miasta, pokłonić się także i tym, którzy o Polskę walczyli i oddali za Nią życie" – dodaje prezydent Andrzej Duda.
 

Na koniec prezydent naszego kraju jeszcze raz składa gratulacje z okazji 725-lecia lokacji. „Życzę dumy i satysfakcji z dotychczasowego dorobku oraz kolejnych osiągnięć, które dodadzą miastu jeszcze większej urody i popularności w oczach licznych przyjeżdżających tu turystów” – podsumowuje prezydent Andrzej Duda. "Z wyrazami szacunku i sympatii" – takie zdanie poprzedza odręczny podpis. Pełny tekst listu możesz przeczytać poniżej.
 


 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM (WT)
Dodano: 2017-11-09 14:13:47