Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.    Imieniny obchodzą: Łukasz, Kaja, Eugenia


Kategoria: Jubileusz lokacji Miasta

Jubileusz miasta: Powitanie delegacji zagranicznych

Gośćmi obchodów jubileuszu 725. rocznicy lokacji miasta Nowego Sącza są m.in. przedstawiciele zagranicznych miast partnerskich z Litwy i Węgier. Przybyłych gości zastępcę burmistrza Kiskunhalas Daniela Farkasa wraz z małżonką Eke Farkas, przedstawicielem tamtejszego urzędu Karoly'em Sarkadim, radnych samorządu Rejonu Trockiego Teresę Solovjovą i Segejusa Vorobjovasa oraz pracownika administracyjnego Leonida Kostiugova przywitał zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż oraz kierownik Kancelarii Prezydenta Miasta Małgorzata Grybel i główny specjalista ds. współpracy międzynarodowej Beata Klimek-Susuł.Zastępca prezydenta zaprosił przybyłych gości do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji znanego w Nowym Sączu Konkursie Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek", który w 2018 roku przybierze międzynarodowy charakter. - Od kilku lat nasze miasto organizuje konkurs "Skowroneczek". To festiwal dzieci od 8 do 15 lat i oczywiście chodzi o piosenkę. Od przyszłego roku wspólnie z telewizją ustaliliśmy, że będzie to festiwal międzynarodowy.  Chcemy zaprosić po jednym wokaliście z naszych miast partnerskich wraz z opiekunami. Zależy nam na tym, aby także reprezentanci państwa miast wzięli w tym konkursie udział. Poziom tego festiwalu jest zawsze wysoki, a jurorzy są profesjonalni – zaprosił Jerzy Gwiżdż.
 

- Dziękujemy za możliwość, na pewno z niej skorzystamy – powiedziała Teresa Solovjova z Litwy. - Mamy u siebie festiwal młodych talentów i postaramy się stamtąd zaczerpnąć i wybrać laureatów tego festiwalu – dodała.
 

Jerzy Gwiżdż zachęcał także gości do podjęcia międzynarodowej współpracy w zakresie szkolnictwa. – Chcemy, aby nasze szkoły miały partnerskie relacje ze szkołami znajdującymi się w naszych miastach partnerskich. W grudniu podpisujemy umowę pomiędzy szkołami z Nowego Sącza i Kiskunhalas. Chcemy, aby szkoły nawiązały kontakt ze szkolą w Trokach – podkreślał Jerzy Gwiżdż. - Ostatnio odnieśliśmy sukces, jako pierwsi w Polsce podpisaliśmy umowę z chińską szkołą. Naszą ambicją jest, aby wszystkie nasze szkoły miały partnerów w naszych miastach partnerskich – dodał wiceprezydent.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

  

Autor: Renata Stawiarska
Dodano: 2017-11-08 10:56:13