Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Jesienny Festiwal Teatralny


17633

Msza Polska wg x. Twardowskiego Hadriana Filipa Tabęckiego [FOTOGALERIA]

2017-10-16

W niedzielę (15 października) w Kościele pw. św. Wawrzyńca odbył się Koncert Papieski – Oratorium Msza Polska wg x. Twardowskiego Hadriana Filipa Tabęckiego. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanej przez Andrzeja Ramsa fotogalerii z wydarzenia.


17636

Wielkie przygody maleńkiej Calineczki

2017-10-15

Widowisko kradnie serca najmłodszej publiki, a na scenie dzieje się magia. Oto kwiat przemienia się w ropuchę, a Calineczka ucieka przed niebezpieczeństwem na skrzydłach ptaka. To spektakl o tym, by nie zgadzać się na życie w mroku i walczyć o swoje marzenia.


17632

Oratorium Msza Polska wg x. Twardowskiego H. F. Tabęckiego

2017-10-15

Już dzisiaj – w ramach XXI Jesiennego Festiwalu Teatralnego – o godzinie 16:30 w Kościele pw. św. Wawrzyńca odbędzie się Koncert Papieski – Oratorium Msza Polska wg x. Twardowskiego H. F. Tabęckiego.


17634

Psotnik Tom i przygody w rytmie bluesa

2017-10-14

Artyści z Teatru Groteska sięgnęli po klasyczny tekst Marka Twaina. „Przygody Tomka Sawyera” to podróż w krainę dojrzewania: przyjaźni, pierwszej miłości i niebezpiecznej przygody. Muzyczna opowieść w rytmie bluesa wypadła śpiewająco!


17622

Witajcie w naszej bajce! Tomcio Paluszek kontra wilkołak

2017-10-13

Rozpoczął się Mini Festiwal Teatralny. Przez trzy dni w Miejskim Ośrodku Kultury będą rządzić dzieci. To najsurowsze jury, które szczerze, bez zbędnej kurtuazji ocenia spektakle. Wczoraj dzielni widzowie wybrali się z Tomciem Paluszkiem do ciemnego lasu na spotkanie z wilkołakiem.


17621

„Grace i Gloria”. Lekcja o śmierci i życiu

2017-10-13

Za górami, za lasami, na farmie oddalonej 30 mil od miasta, mieszka Grace. Farma wkrótce zniknie z powierzchni ziemi. Zniknie wiekowa chata i jabłonie, które rodziły najlepsze owoce. A po Grace przyjdzie śmierć. Ale wcześniej na lekcje życia wpadnie Gloria.


17619

Kochankowie wszech czasów i miłość zakrapiana whiskey

2017-10-13

Czwarta nad ranem, apartament Tony’ego Slawersa (Sambor Czarnota) w hotelu New York Palace. Do drzwi uznanego psychoterapeuty dobija się pijana gwiazda filmowa (Małgorzata Foremniak), po chwili wpada jej mąż Richard Burton (Paweł Deląg). Zaczyna się histeryczny spektakl. Burzliwa historia miłości, nienawiści z psychoanalizą w tle. W podróżach, przez kolejne


17592

Dzień 11: „GRACE I GLORIA” LU. PRODUCTION w Warszawie

2017-10-11

Już dzisiaj LU. PRODUCTION w Warszawie zaprezentuje spektakl „GRACE I GLORIA” w przekładzie Jacka Kaduczaka, reżyserii Bogdana Augustynka, z muzyką Jerzego Satanowskiego przy scenografii Jerzego Rudzika.


17591

Po co są matki? Rozmowy, których wcześniej nie było

2017-10-11

Zgorzkniała wdowa i przedsiębiorcza córka wyjeżdżają na wspólny urlop. Odbęda jednak znaczne dalszą podróż niż początkowo założyły. Sztukę pióra Hindi Brooks wziął na warsztat reżyser Robert Gliński. Na scenę zaprosił: Joannę Żółkowską i Paulinę Holtz, aktorki Teatru Polonia, prywatnie matkę i córkę.


17580

Dzień 10: spektakl „BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR” i „Rozmowy kameralne”

2017-10-09

AB Production z Warszawy już jutro na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury przedstawia spektakl "Być jak Elizabeth Taylor". Zaraz po sztuce zapraszamy na "Rozmowy kameralne" z Pawłem Delągiem, Samborem Czarnotą i Martyną Kliszewską.