Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Jesienny Festiwal Teatralny

Krzyk w labiryncie. Mistrzowski „Ojciec”na pożegnanie

Były owacje na stojąco i łzy wzruszenia. Jesienny Festiwal Teatralny pożegnał publiczność spektaklem „Ojciec”Floriana Zellera z Marianem Opanią w roli głównej. Opowieścią o  rodzinie i miłości, pogubionej w labiryncie (nie)pamięci.

„Istnieją demony, które nas dręczą”- mówi Andre (Marian Opania) do Anne (Magdalena Schejbal). Jego demonem jest utrata pamięci, jej opieka nad chorym ojcem. W zimnym salonie widzimy ich dwoje. Z pozoru wszystko wydaje się zupełnie zwyczajne. Ot, kłótnia ojca i córki. Hardy staruszek nie życzy sobie, by córka zatrudniła mu opiekunkę. Ostatnia skradła mu ulubiony zegarek. Przynajmniej tak twierdzi staruszek. Okazuje się, że sam nie ma pewności, gdzie go położył. Andre cierpi na postępującą demencję. Gubi się w labiryncie pamięci. Przeszłość miesza się z teraźniejszością. Wydarzenia sprzed lat wydają się być wspomnieniem wczorajszego dnia, a to co było przed chwilą znika niezauważone.
 


Więcej na: www.jft.nowysacz.pl


 

Autor: Renata Stawiarska
Dodano: 2017-10-24 13:11:40