Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Jesienny Festiwal Teatralny

Spektakl bomba! Kto nie widział ten trąba!

Kameralne przedstawienie na zakończenie MiniFestiwalu współtworzyły dzieci. Bo „Tuwim, Trąba i Kredki” to coś więcejniż tylko spektakl dla małych widzów, to interaktywna zabawa zesztuką. Znane wszystkim wierszyki w zupełnie nowej odsłoniezaprezentowali artyści związani z Teatrem Kwadrat.

Teatr to wspaniałe medium, który łączy w sobie różne dziedziny sztuki:literaturę, muzykę i plastykę. Kameralny spektakl, który zaprezentowaliartyści z Warszawy jest tego najlepszym dowodem i pierwszą „lekcją”teatru. Lekcją niezwykle przyjemną, bo opartą na zabawie, którasądeckich widzów pochłonęła bez reszty. Głos Macieja Kujawskiego, któryprzewodził widowisku, wydawał się dziwnie znajomy. No tak, to przecieżKubuś Puchatek z disnejowskich realizacji tej wspaniałej bajki! Tymrazem aktor prezentował najzabawniejsze wiersze Juliana Tuwima, ale niebyła to zwykła recytacja, a prawdziwa pełna emocji i barwna opowieść.Pełna humoru, ironii, a nawet i grozy. Śmiech towarzyszyłprzygodom „Słonia Trąbalskiego”, ale już historia pewnej kurkiw „Areoplanie”, za sprawą mistrzowsko budowanego napięcia, stałasię istnym dreszczowcem.
 


Więcej na: www.jft.nowysacz.pl


 

Autor: Renata Stawiarska
Dodano: 2017-10-17 08:09:14