Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Inwestycje


23381

Remont schodów i zadaszenia w SP 18

2020-05-20

Trwają prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 18. Zakres prac obejmuje remont zniszczonych schodów wejściowych do budynku i zadaszenia. Postępom prac przyglądał się prezydent Ludomir Handzel wraz z radnym Józefem Hojnorem.


23363

Ulica Broniewskiego do remontu

2020-05-15

Ulica Broniewskiego zostanie wyremontowana. Przebudowany będzie odcinek o długości ponad 600 metrów. W zakres przebudowy wchodzi kompletna wymiana nawierzchni: jezdni, chodników, zatok postojowych i zatok autobusowych wraz z krawężnikami i obrzeżami.


23269

Wiadukt na ul. Węgierskiej odmalowany

2020-04-22

Pracownicy Sądeckiej Grupy Gospodarczejtym razem poprawiają estetykę mostu na ul. Węgierskiejw Nowym Sączu. To kolejne remonty które dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Miasta są realizowane taniej i szybciej. Postępom prac przyglądał sięprezydent Ludomir Handzel.


23097

Podpisano umowę na przebudowę sieci ciepłowniczej na os. Westerplatte

2020-03-16

W siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, została podpisana umowa na wykonanie zadania pn. „Modernizacja – przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej na os. Westerplatte w Nowym Sączu". Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Modernizacja sieci ciepłowniczej oraz likwidacja węzła grupowego”, pomiędzy MPEC-em, a firmą „Termores”.


23080

Trwają prace archeologiczne przy ruinach sądeckiego zamku

2020-03-13

Rozpoczęły się prace archeologiczne przy Zamku Królewskim w Nowym Sączu. Postępom prac przyglądał się prezydent Ludomir Handzel. Archeolodzy prowadzą badania w okolicach leju, powstałego po wybuchu 8 ton materiałów wybuchowych. Materiały były prawdopodobnie przygotowane do wysadzenia mostu heleńskiego.


23077

Prezydent przyglądał się budowie basenu nad Łubinką

2020-03-13

Prezydent Ludomir Handzel wizytował budowę odkrytego basenu. Prace ruszyły i postępują zgodnie z harmonogramem. Prezydent zapewnił, że zadba o to, by jeszcze w tym roku nowosądeczanie i turyści mogli korzystać z tego obiektu.


23016

Prezydent wizytował budowę amfiteatru w Parku Strzeleckim

2020-03-06

Prezydent Ludomir Handzel przyglądał się postępom prac budowy amfiteatru w Parku Strzeleckim. Jak zapewnił wykonawca, prace idą zgodnie z planem. Prezydent zapowiedział, że dopilnuje, by inwestycja została oddana w wyznaczonym terminie.


22844

Rozpoczyna się przebudowa Basenu nad Łubinką – umowa podpisana

2020-01-30

Dziś (30 stycznia) w sali reprezentacyjnej Ratusza została podpisana umowa z wykonawcą, który przebuduje Basen nad Łubinką. W wyniku postępowania przetargowego, została wybrana firma ERBET, której oferta okazała się najkorzystniejsza. Podpisy na umowie złożył prezydent Ludomir Handzel i prezes Firmy ERBET Tomasz Ćwikowski.


22830

Żłobek przy ulicy Podhalańskiej oficjalnie otwarty

2020-01-27

W Nowym Sączu został uruchomiony Miejski Żłobek nr 2. Dziś prezydent Ludomir Handzel uroczyście otworzyłżłobek przy ulicy Podhalańskiej. W uroczystym otwarciu uczestniczył również radny Leszek Zegzda oraz przewodniczący Osiedla Szujskiego Mieczysław Kaczwiński. W nowym żłobku przygotowano miejsce dla 63. dzieci.


22818

Inwestycje w MPEC-u

2020-01-24

Prezydent Ludomir Handzel odwiedziłsiedzibę Miejskiego Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej. W trakcie spotkania prezydent zapoznał się z postępem prac inwestycyjnych. Obecnie na terenie spółki prowadzone są prace wyburzeniowe i budowlane.


22800

Miejsce do rekreacji przy ścieżce nad Kamienicą jeszcze w tym roku

2020-01-23

Ścieżka pieszo-biegowo-rowerowa wzdłuż Kamienicy wzbogaci się o kolejne miejsce do rekreacji. Na działkach przylegających bezpośrednio do trasy, powstanie turystyczna wiata przystankowa, siłownia zewnętrzna oraz miejsce do naprawy rowerów.


22796

Doświetlone przejście dla pieszych na ulicy Lwowskiej

2020-01-22

Na kolejnym przejściu dla pieszych w Nowym Sączu zrobiło się bezpieczniej.Tym razem doświetlone zostało przejście na ulicy Lwowskiej, niedaleko Cmentarza Gołąbkowickiego.


22793

Progi zwalniające na ulicy Zdrojowej zamontowane

2020-01-22

Poprawiło się bezpieczeństwo na ulicy Zdrojowej w Nowy Sączu. Na prośbę mieszkańców tej ulicy, zostały zamontowane progi zwalniające. W tym miejscu dochodziło już do kolizji i niebezpiecznych zdarzeń drogowych.


22760

Świetlica Osiedlowa ”Kilińskiego” otwarta

2020-01-16

Prezydent Ludomir Handzel wraz z wiceprezydent Magdaleną Majkąotworzyli nową świetlicę na Osiedlu Kilińskiego przy ulicy Stolarskiej. Jest to kolejna świetlica otwarta w ostatnim czasie zprzeznaczeniem nadziałalność kulturalno-oświatową i samorządową mieszkańców osiedla.


22746

Rewitalizacja Lasku Falkowskiego jeszcze w tym roku

2020-01-15

Ścieżka przyrodnicza w Lasku Falkowskimzmieni się nie do poznania. Miasto Nowy Sącz skutecznie aplikowało o pozyskanie środków na rewitalizację tego terenu. Dzięki pozyskanym środkom zostanie wykonana kompleksowa rewitalizacja tego miejsca, w tym odtworzenie zniszczonej małej architektury leśnej oraz wprowadzenie nowych elementów do wypoczynku, zabawy oraz ćwiczeń na wolnym powietrzu.