Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Inwestycje


23016

Prezydent wizytował budowę amfiteatru w Parku Strzeleckim

2020-03-06

Prezydent Ludomir Handzel przyglądał się postępom prac budowy amfiteatru w Parku Strzeleckim. Jak zapewnił wykonawca, prace idą zgodnie z planem. Prezydent zapowiedział, że dopilnuje, by inwestycja została oddana w wyznaczonym terminie.


22844

Rozpoczyna się przebudowa Basenu nad Łubinką – umowa podpisana

2020-01-30

Dziś (30 stycznia) w sali reprezentacyjnej Ratusza została podpisana umowa z wykonawcą, który przebuduje Basen nad Łubinką. W wyniku postępowania przetargowego, została wybrana firma ERBET, której oferta okazała się najkorzystniejsza. Podpisy na umowie złożył prezydent Ludomir Handzel i prezes Firmy ERBET Tomasz Ćwikowski.


22830

Żłobek przy ulicy Podhalańskiej oficjalnie otwarty

2020-01-27

W Nowym Sączu został uruchomiony Miejski Żłobek nr 2. Dziś prezydent Ludomir Handzel uroczyście otworzyłżłobek przy ulicy Podhalańskiej. W uroczystym otwarciu uczestniczył również radny Leszek Zegzda oraz przewodniczący Osiedla Szujskiego Mieczysław Kaczwiński. W nowym żłobku przygotowano miejsce dla 63. dzieci.


22818

Inwestycje w MPEC-u

2020-01-24

Prezydent Ludomir Handzel odwiedziłsiedzibę Miejskiego Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej. W trakcie spotkania prezydent zapoznał się z postępem prac inwestycyjnych. Obecnie na terenie spółki prowadzone są prace wyburzeniowe i budowlane.


22800

Miejsce do rekreacji przy ścieżce nad Kamienicą jeszcze w tym roku

2020-01-23

Ścieżka pieszo-biegowo-rowerowa wzdłuż Kamienicy wzbogaci się o kolejne miejsce do rekreacji. Na działkach przylegających bezpośrednio do trasy, powstanie turystyczna wiata przystankowa, siłownia zewnętrzna oraz miejsce do naprawy rowerów.


22796

Doświetlone przejście dla pieszych na ulicy Lwowskiej

2020-01-22

Na kolejnym przejściu dla pieszych w Nowym Sączu zrobiło się bezpieczniej.Tym razem doświetlone zostało przejście na ulicy Lwowskiej, niedaleko Cmentarza Gołąbkowickiego.


22793

Progi zwalniające na ulicy Zdrojowej zamontowane

2020-01-22

Poprawiło się bezpieczeństwo na ulicy Zdrojowej w Nowy Sączu. Na prośbę mieszkańców tej ulicy, zostały zamontowane progi zwalniające. W tym miejscu dochodziło już do kolizji i niebezpiecznych zdarzeń drogowych.


22760

Świetlica Osiedlowa ”Kilińskiego” otwarta

2020-01-16

Prezydent Ludomir Handzel wraz z wiceprezydent Magdaleną Majkąotworzyli nową świetlicę na Osiedlu Kilińskiego przy ulicy Stolarskiej. Jest to kolejna świetlica otwarta w ostatnim czasie zprzeznaczeniem nadziałalność kulturalno-oświatową i samorządową mieszkańców osiedla.


22746

Rewitalizacja Lasku Falkowskiego jeszcze w tym roku

2020-01-15

Ścieżka przyrodnicza w Lasku Falkowskimzmieni się nie do poznania. Miasto Nowy Sącz skutecznie aplikowało o pozyskanie środków na rewitalizację tego terenu. Dzięki pozyskanym środkom zostanie wykonana kompleksowa rewitalizacja tego miejsca, w tym odtworzenie zniszczonej małej architektury leśnej oraz wprowadzenie nowych elementów do wypoczynku, zabawy oraz ćwiczeń na wolnym powietrzu.


22663

Inwestycje na Osiedlu Nawojowska – wyremontowana ul. Graniczna i nowy chodnik na ul. Traugutta

2019-12-31

Zakończyły się prace remontowe na ulicy Granicznej. Wyremontowany został odcinek jezdni od ulicy Grunwaldzkiej do Kusocińskiej. Otwarcia ulicy dokonał Prezydent Ludomir Handzel w towarzystwie radnego Tadeusza Gajdosza.


22656

Prezydent z wizytą w Miejskim Żłobku

2019-12-30

Prezydent Ludomir Handzel wizytował nowo powstały żłobek przy ulicy Podhalańskiej. Budynek jest już gotowy do użytkowania. Został docieplony i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W najbliższym czasie budynek zapełni się najmłodszymi Nowosądeczanami.


22652

Nowe oświetlenie na „Kocich Plantach”

2019-12-27

Zakończył się montaż lamp na „Kocich Plantach”. Skwer został wyposażony w nowoczesne oświetlenie ledowe. Oświetlone zostało także przejście wzdłuż schodów prowadzących do ulicy J. Wolskiej. Inwestycja ta poprawi bezpieczeństwo w tej części miasta.


22651

Prezydent otworzył plac zabaw przy ulicy Żółkiewskiego

2019-12-27

Najmłodsi mieszkańcy miasta mogą już korzystać z placu zabaw przy ulicy Żółkiewskiego. Prezydent Ludomir Handzel otworzył go w towarzystwie radnego Leszka Zegzdy. Jest to 10 tego miejsce rekreacji, oddane do użytku w tym roku.


22644

Ulica Wąska po remoncie

2019-12-24

Ulica Wąska w centrum Nowego Sącza nie będzie już nazywana „ulicą wstydu”. Wyremontowana została jezdnia z kostki kamiennej oraz elewacja kamienicy należącej do Miasta. Odnowioną ulice Wąską otworzył prezydent Ludomir Handzel.


22643

Pałac młodzieży z odnowioną elewacją

2019-12-24

Zakończył się remont elewacji Pałacu Młodzieży. Był to kolejny etap prac zaplanowanych na ten rok. Prezydent Ludomir Handzel zaznaczył, że jest to bardzo istotny element poprawy estetyki sądeckiej starówki.