Niedziela, 22 maja 2022 r.    Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma


Kategoria: Inwestycje

Stadion Miejski w Nowym Sączu na 8111- aneks do umowy podpisany

Prezydent Ludomir Handzel podpisał aneks do umowy z generalnym wykonawcą budowy stadiony miejskiego.W związku z tym obiekt przy ulicy Kilińskiego będzie posiadał zamkniętą bryłę, która pomieści 8111 widzów.

Prezydent Ludomir Handzel wraz z Prezesem firmy Blackbird Janem Kosem.

- Główny cel to zamknięcie całości inwestycji, będą to cztery trybuny, w pełni zamknięty stadion, całkowita modernizacja oświetlenia, nie będzie to system słupowy, będzie to na koronie stadionu. Zbliżamy się do tego, żeby w Nowym Sączu powstał obiekt, na który czekaliśmy wiele lat. Nie tylko my, jako kibice Sandecji, nie tylko jako osoby, które uczęszczają na mecze, ale mieszkańcy również oczekują tego, że Nowy Sącz w różnym zakresie będzie zmieniał swoje oblicze - powiedział Prezydent Ludomir Handzel.

Prezydent Ludomir Handzel wraz z Prezesem firmy Blackbird Janem Kosem.

- Myślę, że od 1 kwietnia ruszymy z pełnym impetem i postaramy się przed terminem skończyć ten obiekt - dodał Prezes firmy Blackbird, Jan Kos.

Prezydent Ludomir Handzel wraz z Prezesem firmy Blackbird Janem Kosem.

Finalizacja inwestycji planowana jest na 2023 rok, a po jej zakończeniu Stadion Miejski w Nowym Sączu będzie spełniał wymogi PZPN odnośnie gry w Ekstraklasie oraz rozgrywkach międzynarodowych UEFA.

 FOT. Adrian Maraś

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2022-03-28 12:53:06