Sobota, 24 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Borys


Kategoria: Inwestycje

Rusza budowa stadionu miejskiego – umowa podpisana!

W sobotę – 19 czerwca – prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę z wykonawcą nowego stadionu miejskiego. Najkorzystniejsza ofertę złożyła sądecka grupa Black Bird. „Wbicie łopaty” odbyło się na starym stadionie. Plac budowy poświęcił Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu ks. dr Jerzy Jurkiewicz.

Prezydent Ludomir Handzel wraz z wykonawcą.

- To dzień ważny dla Nowego Sącza, społeczności kibiców i wielu pokoleń osób zaangażowanych w rozwój nowosądeckiego sportu. Nowy stadion będzie przyciągał mieszkańców nie tylko Nowego Sącza, ale też całego regionu i Polski. Mam nadzieje, że wkrótce będziemy się mogli cieszyć nowym stadionem, poczujemy tutaj emocje i zaczniemy walczyć także o awans – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Stadion Sandecji.

O inwestycji.

W pierwszym etapie inwestycji planowana jest budowa stadionu, który pomieści 4500 kibiców i ponad 270 miejsc dla sympatyków drużyny przyjezdnej. W kolejnych etapach stadion będzie rozbudowywany, a w jego sąsiedztwie powstanie nowy budynek Urzędu Miasta Nowego Sącza wraz z dużym parkingiem. Jednym z głównych założeń inwestycyjnych jest to, by drużyna Sandecji mogła jak najdłużej rozgrywać swoje mecze na stadionie przy ulicy Kilińskiego 47. Nowy stadion Sandecji powinien być gotowy w ciągu dwóch lat.

 [POBIERZ ZDJĘCIA]

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-06-20 18:23:34