Środa, 23 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin


Kategoria: Inwestycje

Rusza budowa krytego lodowiska – umowa podpisana

Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę z wykonawcą krytego lodowiska przy ulicy Nadbrzeżnej. Prace mają rozpocząć się w ciągu najbliższych dni. Obiekt powstanie w miejscu dawnych kortów tenisowych.

Prezydent Ludomir Handzel wraz z przedstawicielem firmy GRAND.

- Podpisuję umowę z solidną firmą, która wykona kryte lodowisko. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku w miejscu kortów tenisowych pojawi się ten nowoczesny obiekt – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Prezydent Ludomir Handzel wraz z przedstawicielem firmy GRAND.

W zimie do dyspozycji mieszkańców będzie płyta lodowiska o wymiarach 20x45.70 m. W okresie letnim obiekt zostanie przekształcony w boisko wielofunkcyjne. Wzdłuż dłuższego boku tafli zaprojektowano stałą trybunę mieszczącą dwa rzędy siedzeń, umożliwiającą odpoczynek osobom ćwiczącym oraz miejsca siedzące dla widowni w czasie amatorskich rozgrywek sportowych. W budynku przewiduje się również lokalizację toalet, pomieszczenia wypożyczalni łyżew wraz z kasą, szatni oraz pomieszczeń technicznych. W centralnej części obiektu znajduje się tafla lodowiska – umożliwiająca jazdę rekreacyjną na łyżwach oraz utworzenie dwóch pełnowymiarowych torów curlingowych. Koszt zadania: 5.412.000,00 pln.

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-05-14 14:10:22