BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Zakończył się I etap modernizacji części sieci ciepłowniczej zasilającej Osiedla Westerplatte i Barskie.

Prezydent Ludomir Handzel wraz z Prezesem MPEC-u Pawłem Kupczakiem otworzyli zmodernizowany odcinek sieci ciepłowniczej. Łącznie zostanie wyremontowane 5 kilometrów sieci. Ryzyko awarii spadnie, a mieszkańcy realnie odczują w swoich portfelach korzyści związane z obniżką cen ciepła.
 
 
- Bardzo się cieszę, że inwestycje w Nowym Sączu nabierają tempa, utrzymujemy to tempo cały czas. Ponad rok temu powołałem specjalny zespół, który koordynuje inwestycje w mieście. Myślę, że warto także podzielić się informacjami finansowymi dlatego, że to tak naprawdę każdego mieszkańca interesuje. Mam nadzieje, że mimo tego, że w tym roku cena za energię wzrosła o 70%, cena miału węglowego, z którego korzysta MPEC wzrosła o 5% to te działania inwestycyjne, ale także zmiana sposobu zarządzania spółką MPEC spowodują, że jeszcze przed sezonem grzewczym MPEC obniży swoje taryfy dla mieszkańców Nowego Sącza i to jest dobra wiadomość dla użytkowników ciepła systemowego w Nowym Sączu. To też forma walki o czyste powietrze – powiedział prezydent Ludomir Handzel.
 
 
 
                       

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-08-28 12:09:04