BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Rusza budowa tymczasowego mostu na rzece Kamienica – umowa podpisana.

Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę z wykonawcą, który zajmie się budową przeprawy tymczasowej na rzece Kamienica – Nawojowska.  Most powinien zostać oddany do użytku w październiku tego roku. Będzie to przeprawa, posiadająca dwa pasy ruchu o maksymalnej nośności 40 ton. 

- Nie zawsze o świcie udaje się podpisywać umowy, jednak musimy działać bez zbędnej zwłoki – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Podpisuję z wykonawcą umowę na budowę tymczasowej przeprawy na rzece Kamienica. Działamy jak najszybciej, żeby mieszkańcy Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej, gminy Grybów i Nawojowa mogli odetchnąć z ulgą. 


- Jesteśmy na zniszczonym moście nad Kamienicą. Przekazuję plac budowy dla wykonania tymczasowej przeprawy, która posłuży mieszkańcom Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej i okolicznych gmin. Działamy sprawnie i natychmiast przystępujemy do prac - dodał prezydent Ludomir Handzel. 

Wykonawca robót zapewnił, że zrobi wszystko, by tymczasowa przeprawa powstała w jak najkrótszym czasie. 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

      

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-08-19 09:31:00