Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Rozpoczyna się remont ulicy Wiśniowieckiego

W ramach prowadzonych prac zostanie wyremontowana ulica Wiśniowieckiego na odcinku od ulicy Królowej Jadwigi do I Brygady. W zakres przebudowy wchodzi wykonanie nawierzchni: jezdni, chodników, zjazdów i zatoki autobusowej wraz z krawężnikami i obrzeżami. Postępom prac przyglądał się prezydent Ludomir Handzel. 

- Dobra zmiana w Nowym Sączu nie zwalnia tempa. Właśnie rozpoczynamy remont kolejnej ulicy w Nowym Sączu. To ulica Wiśniowieckiego, która jest bardzo ważna arterią w naszym mieście. Stawiamy na bezpieczeństwo. Z obu stron pojawią się chodniki a na odcinku do ulicy Królowej Jadwigi do I Brygady powstaną doświetlone przejścia dla pieszych – powiedział prezydent Ludomir Handzel. 

Przebudowane zostanie również skrzyżowanie z ulicami Malczewskiego, Ciećkiewicza, Korzeniowskiego oraz I Brygady. 

Zdecydowanej poprawie ulegnie bezpieczeństwo pieszych przez wykonanie nowoczesnego doświetlenia przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowań z ulicami Malczewskiego, Ciećkiewicza, I Brygady oraz budowy nowego odcinka chodnika po stronie prawej długości 365 metrów.

[POBIERZ DŹWIĘK]

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

             

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-07-14 17:07:23