Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Rozpoczął się remont ulicy Broniewskiego

Rozpoczęła się przebudowa ul. Broniewskiego. Prowadzone są roboty na odcinku od ul. Lwowskiej do ul. Batalionów Chłopskich.

 

W zakres przebudowy wchodzi kompletna wymiana nawierzchni: jezdni, chodników, zatok postojowych i zatok autobusowych wraz z krawężnikami i obrzeżami. Dodatkowo powstanie 88 nowych miejsc postojowych w projektowanych zatokach postojowych przy jezdni, a istniejące skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, skrzyżowanie ulic Broniewskiego, Barska, Paderewskiego zostanie zastąpione rondem.

 

- Szanowni Państwo jestem na osiedlu Barskie – powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Rozpoczął się długo oczekiwany remont ul. Broniewskiego. To odcinek drogi od ul. Lwowskiej do ul. Barskiej, który zakończy się rondem. Najważniejsze jest 88 nowych miejsc parkingowych, które tutaj powstaną, ponieważ bardzo blisko jest Szkoła Podstawowa nr 18, ale także przedszkole Jaś i Małgosia, przychodnia ANTIDOTUM i bardzo duże osiedle.
 
 
Zakończenie prac planowane jest na 15.12.2020r.
 
 
 
 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-07-14 08:53:40