BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Remont i Przebudowa ul. Broniewskiego

Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę z wykonawcą, który przebuduje i wyremontuje ulicę Broniewskiego.

Przebudowany będzie odcinek o długości ponad 600 metrów. W zakres przebudowy wchodzi kompletna wymiana nawierzchni: jezdni, chodników, zatok postojowych i zatok autobusowych wraz z krawężnikami i obrzeżami.

 

 

- Bardzo się cieszę, że podpisałem dzisiaj umowę na pełną przebudowę ul. Broniewskiego. Jest to jedna z flagowych inwestycji w Nowym Sączu - powiedział prezydent Ludomir Handzel. 
 

Dodatkowo powstanie 88 nowych miejsc postojowych w projektowanych zatokach postojowych przy jezdni. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie ulic Broniewskiego, Barska, Paderewskiego. Istniejące skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną zostanie zastąpione rondem. Zdecydowanej poprawie ulegnie bezpieczeństwo pieszych przez wykonanie nowoczesnego doświetlenia przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ulicami Okulickiego i Batalionów Chłopskich oraz na wlocie do ulicy Lwowskiej, a także dwóch przejść w rejonie szkół. Do nowej geometrii ronda zostanie również dostosowane oświetlenie uliczne. Termin zakończenia prac ustalono na grudzień 2020 roku.  

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-06-15 15:35:02