Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Inwestycje

Ulica Broniewskiego do remontu

Ulica Broniewskiego zostanie wyremontowana. Przebudowany będzie odcinek o długości ponad 600 metrów. W zakres przebudowy wchodzi kompletna wymiana nawierzchni: jezdni, chodników, zatok postojowych i zatok autobusowych wraz z krawężnikami i obrzeżami.

- Ulica Broniewskiego to dla mnie wyjątkowe miejsce, ponieważ jestem absolwentem Szkoły Podstawowej nr 18, a moje dzieci chodziły do przedszkola, które znajduje się przy tej ulicy – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z radnym Józefem Hojnorem to miejsce zmieni swoje oblicze. 

O remont ulicy zabiegał od kilku lat radny Józef Hojnor. – To miejsce to centrum Osiedla Barskie. 10 lat zanoszenia próśb do Ratusza, dzięki decyzji prezydenta staje się faktem. W końcu bezpieczeństwo dzieci i mieszkańców będzie zapewnione. 

Dodatkowo powstanie 88 nowych miejsc postojowych w projektowanych zatokach postojowych przy jezdni.

Przebudowane zostanie również skrzyżowanie ulic Broniewskiego, Barska, Paderewskiego. Istniejące skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną zostanie zastąpione rondem. 

Zdecydowanej poprawie ulegnie bezpieczeństwo pieszych przez wykonanie nowoczesnego doświetlenia przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ulicami Okulickiego i Batalionów Chłopskich oraz na wlocie do ulicy Lwowskiej, a także dwóch przejść w rejonie szkół. Do nowej geometrii ronda zostanie również dostosowane oświetlenie uliczne. Termin zakończenia prac ustalono na grudzień 2020 roku. 

[POBIERZ DŹWIĘK]

[POBIERZ ZDJĘCIA]

         

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-05-15 17:16:35