BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Podpisano umowę na przebudowę sieci ciepłowniczej na os. Westerplatte

W siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, została podpisana umowa na wykonanie zadania pn. „Modernizacja – przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej na os. Westerplatte w Nowym Sączu". Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Modernizacja sieci ciepłowniczej oraz likwidacja węzła grupowego”, pomiędzy MPEC-em, a firmą „Termores”. W wydarzeniu uczestniczył prezydent Ludomir Handzel. 

Podpisanie umowy w MPEC


- Cieszę się, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, po raz kolejny jestem w siedzibie spółki, jaką jest MPEC. Jest to wizyta, związana z pozyskaniem środków finansowych albo rozpoczęciem ważnej inwestycji - powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Dzięki pracom, które będą realizowane na osiedlu Westerplatte i Barskim w tym roku, mieszkańcy tych osiedli już w następną zimę, odczują większy komfort i bezpieczeństwo, związane z ogrzewaniem. Poprzez modernizację 50-letnich sieci ciepłowniczych, zostanie zminimalizowane ryzyko awarii w tym obszarze. 

Prezydent Ludomir Handzel

W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele MPEC Prezes Zarządu Paweł Kupczak oraz Wiceprezes Andrzej Brzeziński, Prezes Zarządu firmy „Termores” Janusz Pisarek, a także Przewodniczący Rady Nadzorczej MPEC Miłosz Treit.

Podpisanie umowy w MPEC

Likwidacja wymiennikowni grupowej przy ul. Lwowskiej, będzie polegała na budowie nowej sieci wysokotemperaturowej i wbudowaniu 60 sztuk kompaktowych dwufunkcyjnych węzłów cieplnych (centralne ogrzewanie + ciepła woda użytkowa).


[POBIERZ ZDJĘCIA]

Podpisanie umowy w MPEC Podpisanie umowy w MPEC Podpisanie umowy w MPEC Podpisanie umowy w MPEC Podpisanie umowy w MPEC Podpisanie umowy w MPEC

 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-03-16 15:08:07