Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Prezydent przyglądał się budowie basenu nad Łubinką

Prezydent Ludomir Handzel wizytował budowę odkrytego basenu. Prace ruszyły i postępują zgodnie z harmonogramem. Prezydent zapewnił, że zadba o to, by jeszcze w tym roku nowosądeczanie i turyści mogli korzystać z tego obiektu.

Prezydent Ludomir Handzel

- Witam Państwa bardzo serdecznie, w czasach kiedy napływa do nas bardzo dużo złych, przykrych informacji. Myślę, że warto informować o rzeczach pozytywnych. Jest to taki promyk słoneczka, na naszym sądeckim niebie – powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Jestem na terenie budowy nowego basenu nad Łubinką, który mam nadzieje, że jeszcze w tym roku będzie służył mieszkańcom Nowego Sącza oraz okolicznych gmin. Zapraszam serdecznie. Mam nadzieje, że otwarcie już w wakacje. 

Basen

Planowana modernizacja istniejącego basenu polegać będzie na przeprojektowaniu układu funkcjonalnego istniejącej niecki oraz na podzieleniu jej na poszczególne strefy. Nowa żelbetowa niecka będzie wyłożona membraną PCV. 

Basen

W niecce basenowej zaplanowano różne strefy min. strefę pływacką z możliwością aranżacji 3-ch pasów pływackich, strefę wodnego placu zabaw dla małych dzieci w formie brodzika wraz z atrakcjami dla maluchów.

Basen

Przewidziano również strefę rekreacyjną basenu dla osób dorosłych i starszych dzieci będzie wyposażona w rwącą rzekę wraz z huśtawką wodną, zestaw biczów wodnych, gejzerów, wodny grzybek, ławki z masażerami karku, barków oraz łydek. 

Basen

Wokół niecki basenowej zlokalizowana będzie plaża basenowa, a od strony południowej planowana jest strefa plażowa z nawierzchnią trawiastą. 

Basen

Wejście na basen pozostanie bez zmian od strony ulicy Źródlanej poprzez kasy i bramki.

 

 
 
 
Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen Basen 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-03-13 11:59:57