Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Inwestycje w MPEC-u

Prezydent Ludomir Handzel odwiedził  siedzibę Miejskiego Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej. W trakcie spotkania prezydent zapoznał się z postępem prac inwestycyjnych. Obecnie na terenie spółki prowadzone są prace wyburzeniowe i budowlane.

- Wizytuję nowe inwestycje w MPEC-u. Inwestujemy w tę spółkę, ponieważ walczymy o lepsze powietrze w Nowym Sączu i rozwój tego przedsiębiorstwa – powiedział prezydent Ludomir Handzel. 

Prezes MPEC Paweł Kupczak zapewnił, iż pomimo sezonu grzewczego inwestycje na terenie spółki idą pełną parą. 

W chwili obecnej realizowane są :

  • prace wyburzeniowe i budowlane związane z instalacją kotła biomasowego współfinansowane z pieniędzy z NFOŚiGW, dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. W efekcie prac do końca 2020 roku powstanie kocioł biomasowy o mocy 7 MW. Zgodnie z zawartą umową spółce przyznano dofinansowanie ze środków unijnych na poziomie 40% wydatków kwalifikowanych Projektu , tj. w wysokości 4 718 700,00 PLN netto. Koszt całkowity projektu wynosi 14 523 340,00 PLN brutto. Budowa ciepłowni opalanej biomasą, zapewni dodatkową zdolność wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w sposób ekologiczny, co korzystnie wpłynie na jakość powietrza w Nowym Sączu oraz zabezpieczy możliwość podłączenia do sieci ciepłowniczej nowych odbiorców na terenie miasta Nowego Sączą. Eksploatacja kotła biomasowego przyczyni się to do zwiększenia udziału ciepła wytworzonego z OZE w sieci ciepłowniczej o 20 %. Ponadto nastąpi dywersyfikacja paliw wykorzystywanych w ciepłowni Millenium dla zmniejszenia ryzyka wzrostu ceny ciepła.
  • prace modernizacyjne związane z wdrożeniem nowoczesnych standardów w laboratorium MPEC. Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu przyznano dofinansowanie projektu pod tytułem „Modernizacja laboratorium badawczego MPEC Nowy Sącz” ze środków unijnych w wysokości 166 435 zł, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych. Całkowity koszt projektu wyniesie 238 358,69 zł brutto, pozostała kwota przedsięwzięcia zostanie sfinansowana ze środków własnych spółki
  • budowa wiaty do garażowania pojazdów ciężkich.

W wizycie uczestniczył również dyrektor ds. Technicznych MPEC Krzysztof Tokarczyk.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

            

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-01-24 17:02:02