Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Inwestycje

Pałac Młodzieży znowu u siebie

Pałac Młodzieży w Nowym Sączu powrócił do gruntownie odnowionej siedziby na rynku (26 października). Wstęgę przeciął prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel w towarzystwie wiceprezydent Magdaleny Majki, dyrektorów wydziałów Urzędu Miasta i licznych gości: parlamentarzystów, rodziców i przede wszystkim dzieci korzystających z placówki. Obiekt poświęcił proboszcz parafii św. Małgorzaty, ks. dr Jerzy Jurkiewicz.
 


 

- Bardzo się cieszę, że was dzisiaj tutaj widzę tak dużo, bo to jest ważna instytucja - powiedział prezydent Ludomir Handzel, zwracając się do dzieci zgromadzonych na uroczystości. - Jesteście skarbem Sądecczyzny, skarbem Nowego Sącza i dla was ten budynek jest wyremontowany i będzie dalej remontowany, bo to jeszcze nie koniec całego procesu inwestycyjnego. Przede wszystkim dla was to robimy. Nawet pogoda nam dzisiaj sprzyja; to znak, że właśnie te nowe dni w nowym Pałacu będą fantastyczne. Gratuluję – zakończył prezydent.
 

O sfinansowanie remontu postarał się samorząd miasta Nowego Sącza, o czym nie zapomniała witając gości dyrektor Pałacu, Milenia Małecka – Rogal: - Pałac Młodzieży na nowo otwiera drzwi dla tych najmłodszych, najwspanialszych mieszkańców Nowego Sącza i jestem ogromnie wdzięczna władzom miasta, a szczególnie panu prezydentowi Ludomirowi Handzlowi i wiceprezydent Magdalenie Majce za to, że właśnie dzięki władzom miasta przeżywamy tę cudowną chwilę – powiedziała pani dyrektor.
 


 

Po przecięciu wstęgi rozległ się wystrzał i na gości spadł deszcze konfetti. Następnym punktem programu było zwiedzanie każdego z odnowionych pomieszczeń, od parteru po II piętro. Goście zajrzeli między innymi do studia muzycznego, pracowni wyrobów z gliny, gdzie zamontowano nowoczesny piec do jej wypalania i sal ćwiczeń muzycznych oraz pracowni językowej. Zwiedzający  nie ominęli także nowoczesnej pracowni komputerowej i scenograficznej.
 

Szczególne wrażenie zrobiła błyszcząca szkłem luster sala baletowa, a także drugie piętro, poświęcone niemal w całości aktywności plastycznej. Na koniec dyrektor Milenia Małecka - Małecka Rogal wręczyła prezydentowi Handzlowi i wiceprezydent Majce symboliczne prace plastyczne w dowód wdzięczności za wsparcie. Uroczystość zakończyła ballada "Somewhere over the Rainbow" w wykonaniu Joanny Albrzykowskiej – Clifford.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-27 11:39:04