Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Nowy parking przy ulicy Romanowskiego czeka na kierowców

Kierowcy mogą już parkować na tzw. parkingu ’’pod Panoramą”. Dziś, parking został odebrany po przebudowie, a otwarcia dokonał prezydent Ludomir Handzel. Nowy parking ma 86 miejsc parkingowych, a pierwsze 90 minut postoju będzie darmowe dla mieszkańców Nowego Sącza.

- Wreszcie możemy skończyć w naszym mieście z mówieniem, że nie da się czegoś zrobić – powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Udało się wybudować parking na 86 miejsc parkingowych, na którym będzie obowiązywać Karta Nowosądeczanina. Od dnia dzisiejszego szczęśliwi posiadacze samochodów, których numer rejestracyjny to KN, będą mogli parkować 90 minut za darmo. 

Prezes Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej Anna Bednarczyk-Maśko omówiła szczegóły darmowego parkowania. - Przez pierwsze tygodnie parking będą obsługiwały osoby, które dla pojazdów zarejestrowanych w Nowym Sączu, będą wystawiały specjalne darmowe bilety na czas 90 minut. W momencie przekroczenia tego czasu zostanie naliczona opłata za każdą rozpoczętą godzinę. Od 1 września zostanie zamontowany parkometr, który po wpisaniu numeru rejestracyjnego będzie wydawał darmowe bilety.    

Do 7 września bieżącego roku z  nowego parkingu zostanie także wykonany dojazd do ścieżki rowerowej EuroVelo. W planach jest także budowa kolejnego parkingu również przy ulicy Romanowskiego. 

Mieszkańcy posiadający pojazdy o numerze rejestracyjnym innymi niż KN, zapłacą 3.20 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju. Opłaty za parkowanie będą pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-20:00 oraz w soboty od 7:00-15:00.

 
Inwestycja polegała na budowie miejsc postojowych dla samochodów osobowych wraz z jezdniami manewrowymi. Przebudowie były także poddane chodniki oraz schody prowadzące do parkingu i wykonano nowe oświetlenie. 
Od zachodniej strony parkingu (od strony rzeki Dunajec) umocniono skarpę koszami siatkowo – kamiennymi, przykryto je ziemią i obsianio trawą. Inwestycja swym zakresem obejmowała również przebudowę dotychczasowego odwodnienia parkingu. W ramach zadania zmianie uległy kierunki spływu i sposób odprowadzenia wód opadowych do odbiornika, natomiast sam odbiornik został oczyszczony i wyremontowany. 
 
 Ponadto w ramach inwestycji przebudowano zjazd publiczny, przesunięto istniejące oświetlenie poza krawędź projektowanych miejsc postojowych, a także usunięto i nasadzono nowe drzewa i krzewy.
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-08-13 16:13:29