Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Budynek dla świetlicy osiedlowej przy ulicy Stolarskiej zmienia się nie do poznania

Mieszkańcy Osiedla Kilińskiego będą mieli świetlicę osiedlową. Aktualnie trwa remont i modernizacja budynku przy ulicy Stolarskiej, w którym ma mieścić się świetlica. Postępom prac przyglądał się prezydent Ludomir Handzel wraz z dyrektor Wydziału Inwestycji Martą Porembą oraz radnymi: Leszkiem Giencem i Dawidem Dumaną.

Pomieszczenia zostaną przystosowane do nowych potrzeb i wyposażone będą w odpowiednie meble, sprzęt oraz pomoce i materiały edukacyjne, książki i gry, komputery z dostępem do internetu oraz urządzenia służące do ćwiczeń rekreacyjnych. Zaplanowano także przygotowanie miejsc, gdzie w ciszy będzie można odrobić zadanie domowe czy poczytać książki i czasopisma. 

W placówce będą prowadzone zajęcia tematyczne, a także kółka zainteresowań czy przedsięwzięcia  kultywujące lokalne tradycje i zwyczaje. Będą z nich mogli korzystać mieszkańcy Nowego Sącza niezależnie od wieku: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, głównie seniorzy. Każdy będzie mógł zapisać się na konkretne zajęcia i wziąć w nich udział zupełnie bezpłatnie.

Prace remontowe potrwają do końca października tego roku. Otwarcie świetlicy osiedlowej nastąpi najprawdopodobniej w listopadzie. Koszt modernizacji budynku to 1 131 600 zł. 

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-25 15:09:46