Poniedziałek, 21 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta


Kategoria: Inwestycje

Remont estakady i zmiana organizacji ruchu na ulicy Tarnowskiej

Już w najbliższą środę (17 lipca) rozpocznie się długo oczekiwany remont estakady przy ulicy Tarnowskiej. Dotychczasowa konstrukcja zostanie wyburzona i wykonana od nowa. Podczas przekazania inwestycji wykonawcy, prezydent Ludomir Handzel podkreślał, że z pracami nie można było dłużej czekać. 

- Na wstępie chce przeprosić mieszkańców za kolejne utrudnienia w ruchu. Mam nadzieje, że nie spowodują one dużych problemów komunikacyjnych. Te prace musimy wykonać przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, bo estakada jest w fatalnym stanie – powiedział prezydent Ludomir Handzel. 

Remontem zostanie objęty ponad 100 metrowy odcinek estakady. 

- Na początku będą prowadzone roboty związane z rozbiórką chodnika. Później nastąpi rozebranie konstrukcji wsporczej, wykonanie podjazdu dla wiertnicy i rozpoczęcie palowania – mówił dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki. 

W związku z przebudową "Estakady" przy ulicy Tarnowskiej zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na odcinku prowadzonych robót. Zakres zmiany od ronda Jana Pawła II do Góry Zabełeckiej. Na tym odcinku zamknięty dla ruchu zostanie skrajny pas ruchu (od strony chodnika) ruch będzie się odbywał po pozostałych dwóch pasach w obydwu kierunkach.

[POBIERZ ZAŁĄCZNIK]

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-15 09:17:45