BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Ruszył remont ulicy Wąskiej

W centrum miasta rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja. Dziś (9 lipca) od samego rana wykonawca rozpoczął pracę związane z remontem nawierzchni i chodnika na ulicy Wąskiej. O szczegółach inwestycji i planach zagospodarowania ulicy mówił podczas briefingu prasowego prezydent Ludomir Handzel i dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki. 

- Niestety miasto nie jest w całości właścicielem kamienicy, która przylega do tej ulicy – powiedział prezydent. - Oczywiście będziemy się starać, żeby miasto przejęło cały budynek. Jestem otwarty na pomysły przedsiębiorców  i mam nadzieję, że uda się ożywić tę część starówki. Jeśli są jakieś pomysły lokowania tam na przykład hotelu, hostelu, restauracji czy sklepów, to jestem otwarty na rozmowy.

Z kolei dyrektor MZD Adam Konicki przybliżył dziennikarzom szczegóły inwestycji. 

- Prowadzimy rozbiórkę kostki, która zostanie ponownie ułożona, a brakujące elementy zostaną uzupełnione. Na ulicy Wąskiej zostanie zrobione odwodnienie oraz izolacja ścian przylegających budynków. Nawierzchnia będzie wzmocniona spoiną żywiczną i będzie na tyle równa na ile pozwala kostka granitowa – wyjaśnił dyrektor MZD Adam Konicki.

Remont ulicy Wąskiej powinien zakończyć się do 30 sierpnia tego roku. Koszt zadania to 239 998, 19 PLN. 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

 

Autor: Biuro Prasowe
Dodano: 2019-07-09 13:20:20