Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Inwestycje

Zaproszenie na spotkanie informacyjne w sprawie budowy „Sądeczanki”


10 czerwca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące przebiegu wariantu drogi DK75, popularnie nazywanej „Sądeczanką”. Na spotkanie zaprasza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie a także biuro projektowe Halcrow Group Sp. Z o. o. Oddział w Polsce (JACOBS). 
Pracownicy GDDKiA szczegółowo przedstawią założenia projektu pn. „Budowa i przebudowa drogi krajowej nr 75 (DK75) klasy GP na odc. Brzesko - Nowy Sącz”. Etap II – Studium Techniczno – Ekonomiczno - Środowiskowe.

Przypomnijmy, że Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, jak i samorządowcy Ziemi Sądeckiej w pełni popierają i wyrażają zadowolenie z przyjętego w Iwkowej wspólnego stanowiska jednostek samorządu terytorialnego z dnia 4 kwietnia 2019 roku w sprawie przebiegu korytarza drogi krajowej DK 75.

– Jest to niezwykle silny wyraz solidarności i jedności samorządowców Sądecczyzny w dążeniu do poprawy stanu skomunikowania naszego regionu z resztą Polski – podkreśla prezydent Ludomir Handzel.

Przed spotkaniem, w godz. od 11.00 do 17.00 odbędzie się dyżur Projektanta, podczas którego udzielane będą odpowiedzi na pytania wszystkich zainteresowanych.  

 

Autor: Biuro Prasowe UM/GGDKiA
Dodano: 2019-06-06 09:31:19