BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Informacje dla NGO


„Ślady bohaterów” (edycja II: 1918 – 1939)

2017-06-05

W dniu 31 maja w salach warsztatowych Biura Organizacji Pozarządowych odbyły się zajęcia w ramach projektu „Ślady bohaterów”. Były one okazją do poznania młodych pasjonatów historii, chcących poszerzać i popularyzować wiedzę o regionie i jego bohaterach.


Art Senior w Art Cafe

2017-05-23

Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w jubileuszowym roku 725-lecia Nowego Sącza zaprasza na wystawę prac plastycznych powstałych podczas warsztatów prowadzonych przez artystę plastyka Jerzego Michalaka pt.: "Art Senior w Art Cafe". Wystawa odbędzie się w dniu 23 maja o godzinie 17.00 w Klubie Sztuki Art Cafe ul. Kościuszki.


Ta nasza młodość - wernisaż wystawy

2017-05-23

Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, w jubileuszowym roku 725-lecia Nowego Sącza zaprasza na wystawę prac powstałych podczas warsztatów fotograficznych prowadzonych przez artystę fotografika Piotra Droździka. Wernisaż odbędzie się w dniu 26 maja 2017 r. o godz. 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Szwedzka 2.


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa W Nowym Saczu zaprasza na sesję inspiracyjną

2017-05-17

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zaprasza na Sesję Inspiracyjną "Turkusowa organizacja- w poszukiwaniu nowego modelu zarządzania".


Otwarty konkurs ofert „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych oraz przeciwdziałanie narkomanii”

2017-05-15

Prezydent Miasta Nowego Sącza ogłasza otwarty konkurs ofert z obszaru „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych oraz przeciwdziałanie narkomanii”, na zlecenie realizacji zadania publicznego:„Podejmowanie działań pomocowych, akcji, konkursów i imprez okolicznościowychmających na celu ograniczenie zjawisk patologicznych”.


VIII Międzynarodowy Dzień Tańca

2017-05-15

Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie ADeeM oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na VIII Międzynarodowy Dzień Tańca pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.


Newsletter Biura Organizacji Pozarządowych

2017-05-12

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem Newsletteru Biura Organizacji Pozarządowych.


Centrum Seniora w Nowym Sączu

2017-05-05

W Nowym Sączu powstaje Sądeckie Centrum Seniora. To miejsce, gdzie sądeccy seniorzy będą mogli spędzać aktywnie czas. Będzie ono również spełniać funkcje centrum koordynacji działań podejmowanych na rzecz szeroko pojętej aktywizacji ludzi starszych. Placówka będzie się mieścić przy ul. Szwedzkiej 2, w pomieszczeniach dawnej galerii BWA. Miasto pozyskało na uruchomienie Centrum 119 tys. złotych w ramach programu Senior+.


Otwarty konkurs ofert z obszaru "Wzmocnienie sektora pozarządowego"

2017-04-28

Prezydent Miasta Nowego Sącza mając na uwadze potrzebę zwiększenia atrakcyjności i konkurencyjności sądeckich organizacji pozarządowych w ubieganiu się o dofinansowanie wkładów własnych do projektów pozyskanych ze źródeł zewnętrznych ogłasza otwarty konkurs ofert.


Poza Stereotypem- Senior Roku 2016

2017-04-18

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie zaprasza do zgłaszania kandydatów do tytułu Seniora Roku 2016 w XI Małopolskim Plebiscycie „Poza Stereotypem - Senior Roku 2016”.