BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Informacje dla NGO


Konkurs na Europejską Nagrodę Zapobiegania Przestępczości

2017-09-13

EUCPN organizuje co roku oraz konkurs na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA) oraz Konferencję dobrych praktyk. Wydarzenie te odbywają się, co do zasady, w grudniu każdego roku. Za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiada kraj sprawujący prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, który wybiera temat Konkursu i konferencji.


Społecznik Roku 2017

2017-09-11

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, aktywnie organizuje pomoc sąsiedzką, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Zgłoś ją do dziewiątej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2017 roku.


„Ogarnij cukier” – w połowie września startuje kampania edukacyjna dla osób z cukrzycą

2017-09-06

Jesteś diabetykiem? Znasz kogoś z cukrzycą? Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczyna cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorujących na cukrzycę. Warto pamiętać, że codzienne życie z tą chorobą nie musi być katastrofą. Pierwsze webinarium już 14 września.


Doskonały wynik polskiej statystyki w rankingu Open Data Inventory

2017-08-31

Open Data Inventory (w skrócie ODIN) to nazwa zespołu badającego już po raz drugi stopień otwartości i zasięg danych w poszczególnych krajach świata. W 2016 r. powstał raport opisujący osiągnięcia poszczególnych krajów świata w udostępnianiu jak największej ilości danych. Żyjemy w dobie rewolucji informacyjnej i dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z Raportem 2016, według którego Polska zajmuje czołową pozycję w rankingu 173 krajów.


Otwarty konkurs ofert z obszaru "Pomoc społeczna"

2017-07-07

Prezydent Miasta Nowego Sącza ogłasza otwarty konkurs ofert z obszaru „Pomoc społeczna”, na zlecenie realizacji zadania publicznego: Aktywna integracja o charakterze zawodowym...


Projekt ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

2017-06-27

23 czerwca 2017 r. zaproponowana została nowa wersja projektu ustawy o Narodowym Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego, „Instytucie Wolności”.


Konkurs Grantowy Kulczyk Foundation

2017-06-26

Zostały ostatnie dni na składanie wniosków w konkursie grantowym Kulczyk Foundation: pula 100 000 zł – !Wnioski w tej pierwszej w 2017 edycji można składać tylko do końca czerwca!


Forum Organizacji Pozarządowych. Europa Donna z nagrodą

2017-06-22

Przemarsz organizacji pozarządowych ulicą Jagiellońską do ratusza rozpoczął Nowosądeckie Forum Organizacji Pozarządowych (21 czerwca). W programie spotkania znalazły się tematy dotyczące między innymi obowiązków prawnych i zarządczych w NGO oraz przykładów, jak stworzyć prężnie działającą organizację pozarządową.


Nowosądeckie Forum Organizacji Pozarządowych

2017-06-16

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w Nowosądeckim Forum Organizacji Pozarządowych. Tegoroczne Forum odbędzie 21 czerwca 2017 r. w sali reprezentacyjnej ratusza. Przypada ono w 725. rocznicę lokacji miasta.


XIII edycja Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli”

2017-06-16

Rusza nabór do XIII edycji Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli”!Każda organizacja, osoba fizyczna, osoba prawna, kościół, związek wyznaniowy czy organ administracji publicznej może zgłosić organizację, która według niego zasługuje na tytuł najlepszej organizacji pozarządowej.