Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna


Zobacz więcej w kategorii "Z Ratusza"

Zdjęcie do artykułu Elektromobilność w Nowym Sączu?      - ankieta

Elektromobilność w Nowym Sączu? - ankieta

[2020-01-21]

W ramach przedsięwzięcia pn. „Strategia elektromobilności dla Miasta Nowego Sącza”, realizowane jest opracowanie strategii rozwoju elektromobilności. W tym celu są prowadzone badania ankietowe. W dalszej kolejności będą prowadzone również konsultacje społeczne.

Zdjęcie do artykułu Spotkanie z przedstawicielami samorządu Wyżne Rużbachy

Spotkanie z przedstawicielami samorządu Wyżne Rużbachy

[2020-01-24]

Prezydent Ludomir Handzel spotkał się z przedstawicielami samorządu Wyżne Rużbachy. Podczas spotkania omówiono harmonogram prac w ramach realizowanego wspólnie projektu o nazwie „Zapomniany zakątek przyrody i historii”. W planie jest między innymi rewitalizacja obszaru leśnej ścieżki przyrodniczej w Lasku Falkowskim.

Zdjęcie do artykułu Utrudnienia w Rynku

Utrudnienia w Rynku

[2020-01-24]

Informujemy, iż dziś (24 stycznia) w godzinach 11:40 - 12:10 w związku z wydarzeniem „ XIII Polonez Na Rynku” nastąpi wzmożony ruch pieszych na przejściach w Rynku na pierzei od ul. Dunajewskiego do ul. Lwowskiej (przy postoju TAXI).

Zdjęcie do artykułu Szkolenie z zakresu Obrony Cywilnej

Szkolenie z zakresu Obrony Cywilnej

[2020-01-23]

Prezydent Ludomir Handzel, będący Szefem Obrony Cywilnej Miasta, uczestniczył w szkoleniu z zakresu obrony cywilnej. W wydarzeniu uczestniczyli pracownicy z zakładów pracy z terenu Nowego Sącza. Spotkanie było okazją do przekazania informacji na temat zakończonych oraz planowanych inwestycji w mieście. Prezydent nagrodził także pracowników realizujących zadania z zakresu obrony cywilnej.

Zdjęcie do artykułu Błękitny Węgiel w niższej cenie – 1260 zł za tonę

Błękitny Węgiel w niższej cenie – 1260 zł za tonę

[2020-01-23]

Mieszkańcy Nowego Sącza mogą znów kupić Błękitny Węgiel na preferencyjnych warunkach. Dobrą wiadomośc przekazali na konferencji prasowej Prezydent Ludomir Handzel oraz dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz. Na terenie miasta Nowego Sącza zostaje przywrócona niższa cena ekologicznego surowca. Dzięki temu mieszkańcy ponownie mają możliwość dokonywania w

Zdjęcie do artykułu Będzie bezpieczniej na ulicy Axentowicza

Będzie bezpieczniej na ulicy Axentowicza

[2020-01-20]

Prezydent Ludomir Handzel spotkał się z mieszkańcami ulicy Axentowicza na Osiedlu Helena. Mieszkańcy interweniowali u Prezydenta w sprawie montażu progów zwalniających. Do prośby mieszkańców przyłączyli się również radni: Krzysztof Ziaja i Jakub Prokopowicz. Podczas spotkania została podjęta decyzja o montażu 5 progów zwalniających w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Zobacz więcej w kategorii "Wydarzenia"

Zdjęcie do artykułu Zaproszenie na spektakl „Stroiciel Grzebieni”

Zaproszenie na spektakl „Stroiciel Grzebieni”

[2020-01-17]

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na poniedziałek ze sztuką. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentują się aktorzy z „Teatru KTO”, którzy przedstawią sztukę „Stroiciel Grzebieni”.

Zdjęcie do artykułu Rozpoczęło się szkolenie dla wychowawców przedszkoli oraz nauczycieli nauczania początkowego

Rozpoczęło się szkolenie dla wychowawców przedszkoli oraz nauczycieli nauczania początkowego

[2020-01-27]

Zastępca prezydenta Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka uczestniczyła w szkoleniu dla wychowawców przedszkoli oraz nauczycieli nauczania początkowego. Celem przedsięwzięcia było przedstawienie programu wspomagania dzieci uzdolnionych matematycznie. Szkolenie ma przygotować nauczycieli do wprowadzenia w programach nauczania nowych, innowacyjnych metod rozwoju

Zdjęcie do artykułu Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

[2020-01-24]

W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W wydarzeniu wziął udział prezydent Ludomir Handzel, a okolicznościowy wykład wygłosił dr Łukasz Połomski.W trakcie spotkania zgromadzeni słuchacze uczcili pamięć ofiar zagłady.

Zdjęcie do artykułu Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów i nauczycieli SP nr 6

Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów i nauczycieli SP nr 6

[2020-01-24]

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na Koncert Kolęd, który odbędzie się w Kościele NMP Częstochowskiej. Organizatorzy przewidzieli występ uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 6. Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia (niedziela) o godz. 11:00 i zostało objęte patronatem honorowym prezydenta.

Zdjęcie do artykułu Za 100 dni matura – XIII Polonez pod Ratuszem

Za 100 dni matura – XIII Polonez pod Ratuszem

[2020-01-24]

Już po raz trzynasty sądeccy maturzyści spotkali się przed ratuszem, by zatańczyć tradycyjnego Poloneza. Korowód składający się kilkuset par maturzystów ruszył na czele z członkami Zespołu Regionalnego "Sądeczanie". W pierwszych parach zatańczyli: Prezydent Ludomir Handzel, zastępca prezydenta Magdalena Majka i Artur Bochenek, sekretarz Piotr Lachowicz, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba.

Zdjęcie do artykułu Prezydent wyróżnił Zespół Szkół Elektryczno - Mechanicznych

Prezydent wyróżnił Zespół Szkół Elektryczno - Mechanicznych

[2020-01-24]

Prezydent Ludomir Handzel gościł dyrekcję szkoły, kadrę pedagogiczną oraz uczniów z Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych. Sądecki „Elektryk” kolejny raz zajął czołowe miejsce w prestiżowym Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Prezydent wręczył dyrektorowi szkoły Walentemu Szarkowi list gratulacyjny.

Zdjęcie do artykułu Spotkanie noworoczne na Osiedlu Stare Miasto

Spotkanie noworoczne na Osiedlu Stare Miasto

[2020-01-24]

Prezydent Ludomir Handzel gościł na spotkaniu noworocznym mieszkańców Osiedla Stare Miasto. Mieszkańcy złożyli sobie życzenia świąteczno – noworoczne i wspólnie zaśpiewali kolędy. W wydarzeniu uczestniczył również Prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz oraz radni Krzysztof Ziaja i Dawid Dumana.

Zdjęcie do artykułu Spotkanie noworoczne seniorów Osiedla Centrum

Spotkanie noworoczne seniorów Osiedla Centrum

[2020-01-24]

Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza Artur Bochenek wziął udział w spotkaniu noworocznym z seniorami z osiedla Centrum. Zgromadzonych gości przywitała przewodnicząca Zarządu Osiedla Grażyna Migrała. Mieszkańcy tradycyjnie złożyli sobie życzenia. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

Zobacz więcej w kategorii "Inwestycje"

Zdjęcie do artykułu Doświetlone przejście dla pieszych na ulicy Lwowskiej

Doświetlone przejście dla pieszych na ulicy Lwowskiej

[2020-01-22]

Na kolejnym przejściu dla pieszych w Nowym Sączu zrobiło się bezpieczniej.Tym razem doświetlone zostało przejście na ulicy Lwowskiej, niedaleko Cmentarza Gołąbkowickiego.

Zdjęcie do artykułu Progi zwalniające na ulicy Zdrojowej zamontowane

Progi zwalniające na ulicy Zdrojowej zamontowane

[2020-01-22]

Poprawiło się bezpieczeństwo na ulicy Zdrojowej w Nowy Sączu. Na prośbę mieszkańców tej ulicy, zostały zamontowane progi zwalniające. W tym miejscu dochodziło już do kolizji i niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Zdjęcie do artykułu Świetlica Osiedlowa ”Kilińskiego” otwarta

Świetlica Osiedlowa ”Kilińskiego” otwarta

[2020-01-16]

Prezydent Ludomir Handzel wraz z wiceprezydent Magdaleną Majkąotworzyli nową świetlicę na Osiedlu Kilińskiego przy ulicy Stolarskiej. Jest to kolejna świetlica otwarta w ostatnim czasie zprzeznaczeniem nadziałalność kulturalno-oświatową i samorządową mieszkańców osiedla.

Zdjęcie do artykułu Rewitalizacja Lasku Falkowskiego jeszcze w tym roku

Rewitalizacja Lasku Falkowskiego jeszcze w tym roku

[2020-01-15]

Ścieżka przyrodnicza w Lasku Falkowskimzmieni się nie do poznania. Miasto Nowy Sącz skutecznie aplikowało o pozyskanie środków na rewitalizację tego terenu. Dzięki pozyskanym środkom zostanie wykonana kompleksowa rewitalizacja tego miejsca, w tym odtworzenie zniszczonej małej architektury leśnej oraz wprowadzenie nowych elementów do wypoczynku, zabawy oraz ćwiczeń na wolnym powietrzu.

Zdjęcie do artykułu Inwestycje na Osiedlu Nawojowska – wyremontowana ul. Graniczna i nowy chodnik na ul. Traugutta

Inwestycje na Osiedlu Nawojowska – wyremontowana ul. Graniczna i nowy chodnik na ul. Traugutta

[2019-12-31]

Zakończyły się prace remontowe na ulicy Granicznej. Wyremontowany został odcinek jezdni od ulicy Grunwaldzkiej do Kusocińskiej. Otwarcia ulicy dokonał Prezydent Ludomir Handzel w towarzystwie radnego Tadeusza Gajdosza.

Zdjęcie do artykułu Prezydent z wizytą w Miejskim Żłobku

Prezydent z wizytą w Miejskim Żłobku

[2019-12-30]

Prezydent Ludomir Handzel wizytował nowo powstały żłobek przy ulicy Podhalańskiej. Budynek jest już gotowy do użytkowania. Został docieplony i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W najbliższym czasie budynek zapełni się najmłodszymi Nowosądeczanami.

Zobacz więcej w kategorii "Prace Rady Miasta"

Terminarz Komisji

[2020-01-24]

Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej - 31 stycznia 2020 r.

Terminarz Komisji

[2020-01-24]

Komisja Statutowo-Prawna - 31 stycznia 2020 r.

Terminarz Komisji

[2020-01-24]

Komisja Infrastruktury i Środowiska - 28 stycznia 2020 r.

Terminarz Komisji

[2020-01-23]

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - 28 stycznia 2020 r.

Terminarz Komisji

[2020-01-23]

Komisja Finansów Publicznych - 27 stycznia 2020 r.

XXVII Sesja Rady Miasta - 31 stycznia 2020 r., godz. 14:00

[2020-01-21]

Zaproszenie, porządek obrad oraz projekty uchwał

Terminarz Komisji

[2020-01-21]

Komisja Kultury, Sztuki i Współpracy z Miastami Partnerskimi - 24 stycznia 2020 r.

Terminarz Komisji

[2020-01-17]

Komisja Edukacji - 22 stycznia 2020 r.

Zobacz więcej w kategorii "Media o nas"

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: Nowy Sącz: jak to nazwać? Gdzie nie spojrzeć budowa

sadeczanin.info: Nowy Sącz: jak to nazwać? Gdzie nie spojrzeć budowa

[2019-07-29]

Nowy Sącz już dawno nie przeżywał takiego boomu inwestycyjnego. Roboty budowlane prowadzone są w różnych punktach miasta.

Zdjęcie do artykułu rdn.pl:Plusy i minusy sądeckiej Strefy Relaksu [WIDEO]

rdn.pl:Plusy i minusy sądeckiej Strefy Relaksu [WIDEO]

[2019-07-02]

Płyta rynku, stara Sandecja, Planty i brzeg Kamienicy – w tych miejscach ma się pojawić Sądecka Strefa Relaksu, a w niej: darmowa kawa i leżaki.

Zdjęcie do artykułu gazetakrakowska.pl: Kartą Nowosądeczanina - mieszkańcy mają się z nią poczuć wyjątkowo

gazetakrakowska.pl: Kartą Nowosądeczanina - mieszkańcy mają się z nią poczuć wyjątkowo

[2019-07-01]

Obiecywana przed wyborami Karta Nowosądeczanina ma gwarantować mieszkańcom m.in. darmowe parkingi i komunikację miejską. Jak będzie w rzeczywistości, pokażą najbliższe miesiące, kiedy grupa robocza opracuje zasady jej działania. Na razie w formie uchwały intencyjnej „zielone światło” dali jej sądeccy radni.

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: 11 pytań do... prezydenta Ludomira Handzla

sadeczanin.info: 11 pytań do... prezydenta Ludomira Handzla

[2019-07-01]

Prezydent Ludomir Handzel rządzi Nowym Sączem zaledwie od kilku miesięcy. Od listopada ubiegłego roku. Jakie jest ulubione jego miejsce na Sądecczyźnie, jakie ma marzenie, albo marzenia i czego boi się nowy gospodarz miasta?

Zdjęcie do artykułu natemat.pl: "To było polityczne zamówienie". 22 dni urzędowania wystarczyły, by radni PiS wzięli się za tego prezydenta

natemat.pl: "To było polityczne zamówienie". 22 dni urzędowania wystarczyły, by radni PiS wzięli się za tego prezydenta

[2019-06-26]

– Ambicje chyba rzeczywiście zostały mocno urażone. Trzeba uszanować wybór naszych mieszkańców. Niektórzy są jednak tacy, że pomimo tego, że przegrali mecz, to ciągle oczekują dogrywki – mówi w rozmowie z naTemat prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Samorządowiec ma na myśli przewodniczącą Rady Miasta Iwonę Mularczyk, która była jego kontrkandydatką w ostatnich wyborach. Jeśli radnym uda się go odwołać, to właśnie ona może przejąć władzę w mieście.

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: Nowy Sącz: więcej takich miejsc! Mieszkańcy na nie czekają

sadeczanin.info: Nowy Sącz: więcej takich miejsc! Mieszkańcy na nie czekają

[2019-06-13]

Sądeczanie tylko przyklaskują takim inwestycjom. Życzyliby sobie, aby ogólnodostępne place zabaw powstawały na każdym osiedlu w Nowym Sączu. Część z nich takie miejsca, gdzie można wypocząć już posiada.

Zobacz więcej w kategorii "Planowanie przestrzenne"

Zobacz więcej w kategorii "Bezpieczne ferie 2020"

Zdjęcie do artykułu AKTUALIZACJA: "Jeżdżę z głową" - Nauka jazdy na nartach dla uczniów szkół podstawowych

AKTUALIZACJA: "Jeżdżę z głową" - Nauka jazdy na nartach dla uczniów szkół podstawowych

[2020-01-17]

Miasto Nowy Sącz, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, realizuje projekt „Jeżdżę z głową” w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w 2020 r.

Zdjęcie do artykułu Zapowiedź akcji „Bezpieczne Ferie 2020”

Zapowiedź akcji „Bezpieczne Ferie 2020”

[2020-01-15]

W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa, dotycząca akcji „Bezpieczne Ferie 2020”. Zgromadzonych gości przywitała zastępca prezydenta miasta Magdalena Majka, która przybliżyła program zbliżających się ferii zimowych.Poniedziałek ze sztuką - Stroiciel grzebieni
/bannery/projekt-mistia-2019-banner-440.jpg
/bannery/most-helenski-baner.gif


Monitoring lokalny jakości powietrza

Stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu [μg/m³]
PM10 [µg/m\3] PM2.5 [µg/m3] indeks jakości powietrza
0-200-12bardzo dobry
21-6013-36dobry
61-10037-60umiarkowany
101-14061-84dostateczny
141-20085-120zły
> 200 > 120 bardzo zły