Zapraszamy na kolejny Zlot Food Trucków na płycie nowosądeckiego Rynku. Wydarzenie rozpocznie się w piątek (13 maja) i potrwa do niedzieli (15 maja).
Sądecka Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza do udziału w rodzinnym pikniku czytelniczym, który odbędzie się 15 maja br. o godz. 14.30 na nowosądeckich Plantach. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę i odpoczynek na świeżym powietrzu!
Zapraszamy na Konferencje metodyczną "Świadome Wychowanie Zaczyna się TU i TERAZ”, która odbędzie się 17.05.2022 o godzinie 16:00 w MCK - Sokół Nowy Sącz .Wstęp wolny.
Stowarzyszenie Sądeckie Forum Kobiet w Nowym Sączu na zlecenie Miasta Nowego Sącza organizuje bezpłatne badania profilaktyczne tarczycy TSH i USG dla kobiet i ich rodzin zamieszkałych w Nowym Sączu (bez ograniczenia wiekowego) współfinansowane ze środków Miasta Nowego Sącza.
Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na „ŚMIESZAŁKI czyli piosenki żartobliwe i żarłoczne” w wykonaniu Jacka Mazaneca, które odbędą się 12 maja br. (czwartek) w zabytkowych piwnicach Biblioteki Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11.
Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Marcinem Korczykiem, znanym jako Pan Tabletka, który od 2017 roku dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga pantabletka.pl, propagując myśl: „Żyj tak, żeby tabletki nie były potrzebne, a jeśli to niemożliwe, to wybierz najlepsze i stosuj je prawidłowo”.
Badania odbędą się w dniach od 16 do 18 maja 2022 r. od godziny 10.00 do 18.00 na płycie Rynku w Nowym Sączu w specjalistycznej mobilnej pracowni medycznej wyposażonej w aparat mammograficzny, poczekalnie, rejestrację, szatnię.
Urząd Miasta Nowego Sącza przypomina Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku dokonania opłaty II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2022 roku w terminie do dnia 31 maja 2022 r. (do tego terminu należna opłata winna znaleźć się na rachunku Urzędu).
W dniu 77. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej, delegacja Urzędu Miasta Nowego Sącza na czele z zastępcą prezydenta Arturem Bochenkiem złożyła wiązankę w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla w symbolicznym miejscu – na Starym Cmentarzu, gdzie upamiętniono ofiary tego wielkiego konfliktu, który pochłonął miliony ludzkich istnień.
Prezydent Ludomir Handzel otworzył wystawę „OD WYSZEHRADU DO WYSZEHRADU” zorganizowaną z okazji zbliżającego się przewodnictwa Republiki Słowackiej w Grupie Wyszehradzkiej.
Na terenie GSM-ZAB I pojawiły się nowe nasadzenia. Z okazji Światowego Dnia Ziemi MPEC Nowy Sącz zasadził 12 drzew przy ul. Królowej Jadwigi. W wydarzeniu uczestniczył prezydent Ludomir Handzel, prezes MPEC Nowy Sącz Paweł Kupczak, prezes GSM Jarosław Iwaniec i radny Jakub Prokopowicz.
Ulicami Nowego Sącza już po raz VI przeszedł Orszak Jana Długosza.
Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza Artur Bochenek oddał w imieniu Prezydenta Ludomira Handzla hołd ofiarom zbrodni katyńskiej pod tablicą memoratywną na ścianie kościoła św. Kazimierza.
10 kwietnia 2022 roku w dwunastą rocznicę katastrofy smoleńskiej, zastępca prezydenta Nowego Sącza Magdalena Majka, w imieniu Prezydenta Ludomira Handzla, oddała hołd osobom, które zginęły w tragicznym locie z dnia 10 kwietnia 2010 roku.
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień wcześniej nowosądecki Ratusz odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, którzy zorganizowali marsz solidaryzując się z osobami z autyzmem. Zebranych w sali reprezentacyjnej Ratusza przywitał prezydent Ludomir Handzel.
Delegacja Miasta Nowego Sącza z dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcinem Porębą na czele, uczestniczyła w ceremonii upamiętniającej ofiary zbrodniczej niemieckiej Akcji „Reinhardt” na terenie Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu.
Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę na kompleksową modernizację ulicy, która została zniszczona podczas ubiegłorocznej powodzi. Zakres prac obejmuje odbudowę: odwodnienia, nawierzchni jezdni, chodników, oświetlenia, skrzyżowania z ul. Barską wraz z wyprofilowaniem jezdni.
70. pojazdów pojawi się na ulicach Nowego Sącza już w najbliższy wtorek (19 kwietnia). To kolejna alternatywa dla tradycyjnego transportu, ale też atrakcja dla mieszkańców i gości.
Dzieci i młodzież z osiedla Poręba Mała mogą korzystać już z boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 17. Dzięki zamontowaniu monitoringu i nowego wejścia, z boisko będzie otwarte przez cały tydzień. W ostatnim czasie przy placówce powstał również nowy plac zabaw.
Prezydent Ludomir Handzel podpisał aneks do umowy z generalnym wykonawcą budowy stadiony miejskiego. W związku z tym obiekt przy ulicy Kilińskiego będzie posiadał zamkniętą bryłę, która pomieści 8111 widzów.
Rozpoczął się remont ul. Całkowej na osiedlu Helena. To kolejna ulica osiedlowa, która zyska nowy asfalt. Obecnie prowadzone są prace przy podbudowie ulicy.
Trwa remont ul. Westerplatte. Zakres prac obejmuje remont jezdni i chodnika na odcinku o długości ponad 700 metrów.
Najbliższe posiedzenie Komisji Statutowo-Prawnej odbędzie się 17 maja 2022 r. (wtorek) o godz. 12:00 w reprezentacyjnej sali im. S. Małachowskiego, w Ratuszu.
Najbliższe posiedzenie Komisji Finansów Publicznych odbędzie się 16 maja 2022 r. (poniedziałek) o godz. 15:30 w zdalnym trybie obradowania.
Najbliższe posiedzenie Komisji Kultury, Sztuki i Współpracy z Miastami Partnerskimi odbędzie się 13 maja 2022 r. (piątek) o godz. 15:00 w sali nr 15, w Ratuszu.
Najbliższe posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta odbędzie się 13 maja 2022 r. (piątek) o godz. 14:00 w sali nr 15, w Ratuszu.
Najbliższe posiedzenie Komisji Sportu i Turystyki RM odbędzie się 13 maja 2022 r. (piątek) o godz. 8:00 w zdalnym trybie obradowania.
Najbliższe posiedzenie Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Miasta Nowego Sącza odbędzie się 12 maja br. (czwartek) o godz. 14:00 w trybie zdalnym.
Najbliższe posiedzenie Komisji Edukacji odbędzie się 16 maja 2022 r. (poniedziałek) o godz. 13:30 w trybie zdalnym.
Najbliższe posiedzenie Komisji Infrastruktury i Środowiska odbędzie się 11 maja 2022 r. (środa) o godz. 13:00 w sali nr 15, w Ratuszu.
Informujmy, że od dnia 1 stycznia 2022 r. usługę utrzymania czystości i porządku będzie wykonywać Konsorcjum Firm, reprezentowane przez Lidera Konsorcjum: Przemysława Maślankę prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Garden Design Przemysław Maślanka.
Prezydent Miasta Nowego Sącza podaje do publicznej wiadomości informację o przystąpieniu do przeprowadzenia postępowania w celu udzielenia zamówienia publicznego na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne.
Od 1 lipca 2021r. rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 im. Bohaterów Sądecczyzny w Nowym Sączu ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze: referent (do spraw płac) w wymiarze 0,5 etatu.
Komunikat dla Przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w placówkach handlowych i gastronomicznych
Przetarg na:"Sprzedaż i dostawę art. chemicznych" dla Domu Pomocy Społecznej ul. Nawojowska 159 w Nowym Sączu
Przetarg na sprzedaż i dostawa leków i art. medycznych do Domu Pomocy Społecznej ul. Nawojowska 159 w Nowym Sączu
Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę mrożonek" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159
Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę ryb" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159
Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę pieczywa" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159
Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na promocję najnowszej książki „Mumia” autorstwa nowosądeczanina Pawła Leśniaka, w której pisarz po raz kolejny daje wyraz swojej niesamowitej wyobraźni, kreując świat, który zaskakuje, trzyma w napięciu oraz przeraża do szpiku kości! Pod tym samym tytułem ukazał się komiks, o którym również opowie autor. Obie pozycje będzie można nabyć podczas promocji w bibliotece.
Niedziela 13.02. o godz. 19:00 wystąpi zespół Ble Ble – swoją twórczością łączy porywczość rocka, liryczność poezji śpiewanej i spontaniczność jazzu, a wszystko to w lekko popowej formie.W Poniedziałek 14.02. o godz. 19:00 na scenie pojawi się Tomasz Bulzak - Podczas koncertu usłyszymy najpopularniejsze utwory Niemena w uwspółcześnionych aranżacjach.
Zapraszamy na spotkanie z prof. Wojciechem Kudybą i promocję jego najnowszej książki " Pułascy. Non alius regit." Jest to drugi tom eposu, kreślącego losy słynnych patriotów i wydarzeń wokół konfederacji barskiej.
12 grudnia 2021, godz. 17.00 i 19:30Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu Spektakl komediowy Teatru Robotniczego w im. B. Barbackiego w Nowym Sączu."BIURO MATRYMONIALNE.com"reżyseria: Ewa Janusobsada: Michał SOKOŁOWSKI, Błażej TOLKA, Mariusz HATLAŚ, Małgorzata KUŹMA-ŚLIWIŃSKA, Ewa JANUS, Anna ZIELIŃSKA-CROOM, Maria LASKOSZ, Dorota KLIMALA
Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Buszkiem. Będzie to wyjątkowy wieczór, bowiem spotkanie z krakowskim poetą uświetni kontrapunkt jazzowy – na saksofonie sopranowym zagra Kazimierz Chludek.
Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego serdecznie zaprasza na spotkanie z Wojciechem Bonowiczem – poetą, publicystą, dziennikarzem, autorem książek dla dorosłych i dzieci.
Nowosądecka Mała Galeria serdecznie zaprasza na recital autorski Wojciecha Jarocińskiego. Koncert odbędzie się 18 listopada 2021 o godzinie 18:00.
Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem, znanym i nagradzanym prozaikiem i eseistą. Spotkanie odbędzie się 9 listopada 2021 r. o godz. 17.00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu. Poprowadzi je prof. Wojciech Kudyba.
Szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat przeciw Covid -19
Dawka przypominająca po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia przeciw COVID-19
Od pierwszego grudnia 2021 obowiązują nowe obostrzenia sanitarne
Informujemy, że w każdą niedzielę w godzinach od 9.00 do 17.00 w Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Urzędzie Miasta Nowego Sącza można przyjąć szczepienie przeciw COVID-19.
Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita we współpracy z Prezydentem Miasta Nowego Sącza Ludomirem Handzlem zapraszają na akcję SZCZEPIMY SIĘ DLA NIEPODLEGŁEJ. 100 pierwszych zaszczepionych w tym dniu otrzyma biało-czerwoną flagę. Zapraszamy do nowosądeckiego Ratusza, 11 listopada w godz. od 10.00 do 16.00.
Informujemy, że w każdą niedzielę w godzinach od 9.00 do 17.00 w Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Urzędzie Miasta Nowego Sącza można przyjąć szczepienie przeciw COVID-19.
Przypominająca dawka szczepienia p.Covid-19 dlaosób od 18 r. życia
Dla osób, które ukończyły 50 rok życia -przypominająca dawka lub dla osób z poważnymi zaburzeniami odporności dodatkowa dawka uzupełniająca schemat podstawowy szczepienia przeciw COVID -19
Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel określił szczegółowy harmonogram realizacji budżetu obywatelskiego na 2023 rok wraz z kwotami przypadającymi dla każdego osiedla, przyjmując Zarządzenie nr 2307/2022 z dnia 06.05.2022 r. w sprawie przeprowadzenia procedury Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza na 2023 rok.Szczegółowe informacje w artykule.
Zakończyła się weryfikacja głosów w tegorocznym głosowaniu nad budżetem obywatelskim Nowego Sącza. Mieszkańcy Nowego Sącza zdecydowali, na co w przyszłym roku zostanie wydane blisko 3,5 mln złotych. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowania.
Głosowanie na projekty zaczynamy 17 września!Jednak nie czekaj na okres głosowania, pobierz ze strony www.bo.nowysacz.pl plakat dla konkretnego projektu i już dziś rozpromuj swój projekt wśród sąsiadów, znajomych...
W dniach od 17 do 24 września każdy mieszkaniec Nowego Sącza będzie mógł oddać głoś na zadania, które będą realizowane w naszym mieście w roku kolejnym tj. 2022 w ramach budżetu obywatelskiego. Głosować można przez Internet lub w 9 punktach na terenie miasta.
Od 17 września do 24 września 2021 r. wszyscy mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli oddawać swoje głosy na projekty złożone w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.Osoby zainteresowane oddanie głosu na wybrany projekt zachęcamy do zapoznani się z wykazem punktów do głosowania.
Lista projektów zadań zgłoszonych w ramach procedury budżetu obywatelskiego, które poddane będą pod głosowanie ogółu mieszkańców.
Zapraszamy do zapoznania się w wynikami weryfikacji formalno -merytorycznej wniosków złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza na 2022 rok.
Nowosądeczanie po raz kolejny udowodnili, że nie brakuje im pomysłów, na co przeznaczyć miejskie pieniądze. Łącznie złożonych zostało 213 wniosków, z czego 170 elektronicznie za pośrednictwem strony bo.nowysacz.pl i 43 w tradycyjnej, papierowej formie.Sprawdź ile projektów złożono na twoim osiedlu.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu realizuje zadanie związane z wypłatą świadczenia, przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia uchodźcom Ukrainy, przebywającym na terenie miasta.
Jak segregować odpady - tłumaczenie zasad na język ukraiński
Informujemy wszystkich, że osoby które przyjechały do nas z za wschodniej granicy mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów tylko i wyłącznie na podstawie Karty Nowosądeczanina, chyba że ulga wynika z innych przepisów np. wiek powyżej 70 roku życia.
Poza bezpłatnymi szczepieniami przeciw Covid-19, najmłodsi obywatele Ukrainy mogą skorzystać też z innych refundowanych szczepień. Chodzi o te, które są wpisane do kalendarza szczepień obowiązkowych, a więc preparaty przeciwko: odrze, śwince, różyczce, błonicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis, WZW B.
Zespół Ekodoradców:
Kamil Oleksy koleksy@nowysacz.pl tel. 18 44 68 716, 500 869 931
Magdalena Wolańska mwolanska@nowysacz.pl tel. 18 44 68 714
Zuzanna Mirek zmirek@nowysacz.pl tel.18 44 68 718