Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna


Zobacz więcej w kategorii "Z Ratusza"

Zdjęcie do artykułu Promesa na remont ulicy Wyspiańskiego przyznana

Promesa na remont ulicy Wyspiańskiego przyznana

[2019-09-20]

Miasto Nowy Sącz, otrzymało promesę w wysokości 1 147 160 zł na remont ulicy Wyspiańskiego. Wysokość dotacji wynosi nie więcej niż 80% wartości zadania po udzieleniu zamówienia publicznego. O ostatecznej wartości realizacji zadania zadecyduje postępowanie przetargowe.

Zdjęcie do artykułu W niedzielę Europejski Dzień Bez Samochodu. Przesiądź się do autobusu MPK

W niedzielę Europejski Dzień Bez Samochodu. Przesiądź się do autobusu MPK

[2019-09-20]

Najbliższa niedziela (22 września) to Europejski Dzień Bez Samochodu. Zgodnie z uchwałą z dnia 24 lipca 2018r, każdy właściciel (lub współwłaściciel) auta, który w autobusie Miejskiej Komunikacji Miejskiej okaże ważny dowód rejestracyjny, będzie mógł skorzystać z przejazdu autobusem MPK za darmo.

Zdjęcie do artykułu Ulica Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Piotra Skargi już przejezdne

Ulica Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Piotra Skargi już przejezdne

[2019-09-17]

Zakończył się pierwszy etap remontu nawierzchni wokół Rynku. Kierowcy mogą przejechać ulicą Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego i pierzeją wschodnią Rynkuw kierunku ulicy Piotra Skargi. Możliwy jest również przejazd odcinkiem Rynku od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Piotra Skargi (pierzeją północną).

Zdjęcie do artykułu Przedszkolaki z wizytą w ratuszu

Przedszkolaki z wizytą w ratuszu

[2019-09-17]

Prezydent Ludomir Handzel wraz z Radną Województwa Małopolskiego Urszulą Nowogórską spotkali się z podopiecznymi Przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu. Starszaki z grupy ‘’Smerfy” obejrzały Salę Reprezentacyjną im. Stanisława Małachowskiego i zasypały prezydenta gradem pytań dotyczących jego pracy oraz prowadzonych w Nowym Sączu inwestycji.

Zdjęcie do artykułu Remont nawierzchni wokół Rynku – zmiana organizacji ruchu

Remont nawierzchni wokół Rynku – zmiana organizacji ruchu

[2019-09-16]

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu uprzejmie informuje, że od jutra (17 września) zostanie otwarty dla ruchu odcinek jezdni Rynku zlokalizowany pomiędzy ul. Wyszyńskiego i ul. Piotra Skargi (pierzeja wschodnia).

Zdjęcie do artykułu Wyniki audytu w SARR S.A.

Wyniki audytu w SARR S.A.

[2019-09-16]

Dziś (16 września) w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyła się konferencja prasowa, poświęcona przedstawieniu wyników audytu zewnętrznego, który od 8 lipca do 19 sierpnia przeprowadzony był w spółce miejskiej Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego. Wyniki audytuzaprezentowali prezesi spółki SMCG SenseMaking Consulting Group - profesor Roman Batko oraz dr inż. Janusz Sasak.

Zobacz więcej w kategorii "Wydarzenia"

Zdjęcie do artykułu Spotkanie z Justyną Bednarek

Spotkanie z Justyną Bednarek

[2019-09-20]

W najbliższą środę, 25 września, Oddział dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej (ul. Lwowska 21) zaprasza najmłodszych na spotkanie z Justyną Bednarek, autorką książek dla dzieci i dziennikarką.

Zdjęcie do artykułu Nowosądeczanie koncertowali w Narwiku

Nowosądeczanie koncertowali w Narwiku

[2019-09-19]

W dniach 17 sierpnia do 3 września Młodzieżowy Chór „Scherzo” I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu pod dyrekcją dra Andrzeja Citaka odbył kolejną podróż do partnerskiego miasta Narwik w Norwegii. W podróży wzięło udział 36 osób - uczniów i opiekunów. Zadanie było realizowane pod hasłem „Szlakiem historii i kultury miasta partnerskich”. Głównym punktem pobytu były uroczystości patriotyczne z udziałem władz obu miast oraz konsulatu RP w Norwegii. W oficjalnej delegacji Nowego Sącza uczestniczyli: Wiceprezydent Magdalena Majka i Sekretarz Miasta Piotr Lachowicz. Stronę konsularną reprezentowała Pani Anna Śmiałek-Grzyb.

Zdjęcie do artykułu Poeci Sądecczyzny: spotkanie z prof. Bolesławem Faronem

Poeci Sądecczyzny: spotkanie z prof. Bolesławem Faronem

[2019-09-18]

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu zaprasza na spotkanie autorskie z profesorem Bolesławem Faronem, poświęcone poezji i poetom regionu.

Zdjęcie do artykułu Młodzi i ambitni organizują pokaz mody

Młodzi i ambitni organizują pokaz mody

[2019-09-18]

Młodzi, ambitni sądeczanie w akcji. W najbliższą niedzielę (22 września) organizują w MMC Brainville pokaz mody. Imprezę objął honorowym patronatem prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Zdjęcie do artykułu "Szkoła, z której jesteśmy dumni". Jubileusz "Splotu"

"Szkoła, z której jesteśmy dumni". Jubileusz "Splotu"

[2019-09-18]

Nauczyciele, uczniowie, rodzice, absolwenci i przyjaciele "Splotu" zjawili się na jubileuszu szkoły. Jedna z pierwszych w Polsce niepublicznych placówek oświatowych świętowała 30-lecie. Gościem i patronem uroczystości był prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel (18 września).

Zdjęcie do artykułu Nie kupuj na prezentacji: spotkanie prewencyjne

Nie kupuj na prezentacji: spotkanie prewencyjne

[2019-09-18]

Każdego dnia w Polsce odbywa się kilkadziesiąt różnego rodzaju pokazów i prezentacji, na których ludzie są zachęcani do kosztownych zakupów produktów wątpliwej jakości i pochodzenia oraz wprowadzani w błąd na temat ich rzekomego leczniczego działania. Ofiarami są najczęściej osoby starsze, samotne oraz dzieci i młodzież. Nie pozwól się zmanipulować!

Zdjęcie do artykułu 30-lecie Związku Sybiraków

30-lecie Związku Sybiraków

[2019-09-17]

Związek Sybiraków obchodził 30-lecie działalności (17 września). Członkowie Związku i osoby dla niego zasłużone otrzymały odznaczenia i podziękowania. Wśród nich był prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, który objął uroczystości patronatem honorowym.

Zdjęcie do artykułu "W moich dłoniach cały świat": rozstrzygnięcie konkurs PFRON

"W moich dłoniach cały świat": rozstrzygnięcie konkurs PFRON

[2019-09-17]

W Wieliczce odbyła się gala finałowa wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Wśród laureatów znaleźli się podopieczni nowosądeckich środowiskowych domów pomocy, stowarzyszeń i warsztatów terapii zajęciowej.

Zobacz więcej w kategorii "Inwestycje"

Zdjęcie do artykułu Plac zabaw przy ulicy Tłoki w budowie

Plac zabaw przy ulicy Tłoki w budowie

[2019-09-12]

Dzieci z Osiedla Wólki w końcu będą miały plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Przy ulicy tłoki trwają prace związane z budową placu zabaw. Zamontowano już nowe urządzenia, między innymi: zestaw zabawowy z pięcioma wieżami, zjazd linowy (tyrolka), zestaw street workout, zestaw zabawowy z barierką kółko/krzyżyk, stół szachowy.

Zdjęcie do artykułu Malowanie barierek na moście 700-lecia

Malowanie barierek na moście 700-lecia

[2019-09-12]

Pracownicy niedawno utworzonej Sądeckiej Grupy Wykonawczej nie narzekają na brak zleceń. Tym razem malują zniszczone barierki na moście 700-lecia w Nowym Sączu. Takie małe remonty mają poprawić estetykę miasta. Dzięki grupie gospodarczej, bieżące naprawy są wykonywane taniej i szybciej.

Zdjęcie do artykułu Plac zabaw i altana przy Miejskim Żłobku nr 3 gotowe

Plac zabaw i altana przy Miejskim Żłobku nr 3 gotowe

[2019-08-30]

Prezydent Ludomir Handzel otworzył plac zabaw i altanę przy Miejskim Żłobku nr 3 na ulicy Kusocińskiego. Z nowoczesnych urządzeń do zabawy będą mogli skorzystać dzieci uczęszczające do pobliskiego żłobka.

Zdjęcie do artykułu Wyremontowane sale lekcyjne

Wyremontowane sale lekcyjne

[2019-08-28]

Zbliża się nowy rok szkolny. W obiektach oświatowych pozostających pod zarządem miasta Nowego Sącza dokonywane są odbiory kolejnych wyremontowanych pomieszczeń dydaktycznych. Dziś (28 sierpnia) pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta dokonali odbioru sali lekcyjnej i korytarza w Szkole Podstawowej nr 2 i sali lekcyjnej w I Liceum Ogólnokształcącym.

Zdjęcie do artykułu Nowe schody w Szkole Podstawowej nr 3

Nowe schody w Szkole Podstawowej nr 3

[2019-08-27]

Zakończył się remont schodów wejściowych do budynku Szkoły Podstawowej nr 3. Koszt inwestycji to 27.060,00 zł. Była to jedna wielu inwestycji prowadzonych w szkołach, przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Zdjęcie do artykułu Nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych

Nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych

[2019-08-27]

Zakończyły się prace przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Za ponad 80 tysięcy złotych udało się wykonać miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Dzięki tej inwestycji, będzie łatwiej zaparkować pod Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Zobacz więcej w kategorii "Prace Rady Miasta"

Terminarz Komisji

[2019-09-20]

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - 25 września 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-09-20]

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - 25 września 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-09-20]

Komisja Rewizyjna - 23 września 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-09-12]

Komisja Statutowo-Prawna - 17 września 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-09-11]

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - 16 września 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-09-06]

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - 10 września 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-09-06]

Komisja Kultury, Sztuki i Współpracy z Miastami Partnerskimi - 10 września 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-09-06]

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - 10 września 2019 r.

Zobacz więcej w kategorii "Media o nas"

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: Nowy Sącz: jak to nazwać? Gdzie nie spojrzeć budowa

sadeczanin.info: Nowy Sącz: jak to nazwać? Gdzie nie spojrzeć budowa

[2019-07-29]

Nowy Sącz już dawno nie przeżywał takiego boomu inwestycyjnego. Roboty budowlane prowadzone są w różnych punktach miasta.

Zdjęcie do artykułu rdn.pl:Plusy i minusy sądeckiej Strefy Relaksu [WIDEO]

rdn.pl:Plusy i minusy sądeckiej Strefy Relaksu [WIDEO]

[2019-07-02]

Płyta rynku, stara Sandecja, Planty i brzeg Kamienicy – w tych miejscach ma się pojawić Sądecka Strefa Relaksu, a w niej: darmowa kawa i leżaki.

Zdjęcie do artykułu gazetakrakowska.pl: Kartą Nowosądeczanina - mieszkańcy mają się z nią poczuć wyjątkowo

gazetakrakowska.pl: Kartą Nowosądeczanina - mieszkańcy mają się z nią poczuć wyjątkowo

[2019-07-01]

Obiecywana przed wyborami Karta Nowosądeczanina ma gwarantować mieszkańcom m.in. darmowe parkingi i komunikację miejską. Jak będzie w rzeczywistości, pokażą najbliższe miesiące, kiedy grupa robocza opracuje zasady jej działania. Na razie w formie uchwały intencyjnej „zielone światło” dali jej sądeccy radni.

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: 11 pytań do... prezydenta Ludomira Handzla

sadeczanin.info: 11 pytań do... prezydenta Ludomira Handzla

[2019-07-01]

Prezydent Ludomir Handzel rządzi Nowym Sączem zaledwie od kilku miesięcy. Od listopada ubiegłego roku. Jakie jest ulubione jego miejsce na Sądecczyźnie, jakie ma marzenie, albo marzenia i czego boi się nowy gospodarz miasta?

Zdjęcie do artykułu natemat.pl: "To było polityczne zamówienie". 22 dni urzędowania wystarczyły, by radni PiS wzięli się za tego prezydenta

natemat.pl: "To było polityczne zamówienie". 22 dni urzędowania wystarczyły, by radni PiS wzięli się za tego prezydenta

[2019-06-26]

– Ambicje chyba rzeczywiście zostały mocno urażone. Trzeba uszanować wybór naszych mieszkańców. Niektórzy są jednak tacy, że pomimo tego, że przegrali mecz, to ciągle oczekują dogrywki – mówi w rozmowie z naTemat prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Samorządowiec ma na myśli przewodniczącą Rady Miasta Iwonę Mularczyk, która była jego kontrkandydatką w ostatnich wyborach. Jeśli radnym uda się go odwołać, to właśnie ona może przejąć władzę w mieście.

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: Nowy Sącz: więcej takich miejsc! Mieszkańcy na nie czekają

sadeczanin.info: Nowy Sącz: więcej takich miejsc! Mieszkańcy na nie czekają

[2019-06-13]

Sądeczanie tylko przyklaskują takim inwestycjom. Życzyliby sobie, aby ogólnodostępne place zabaw powstawały na każdym osiedlu w Nowym Sączu. Część z nich takie miejsca, gdzie można wypocząć już posiada.

Zobacz więcej w kategorii "Planowanie przestrzenne"/bannery/projekt-mistia-2019-banner-440.jpg
/bannery/most-helenski-baner.gif
/bannery/kalendarz/banner-kalendarz-kulturalny-2019.png


Monitoring lokalny jakości powietrza

Stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu [μg/m³]
PM10 [µg/m\3] PM2.5 [µg/m3] indeks jakości powietrza
0-200-12bardzo dobry
21-6013-36dobry
61-10037-60umiarkowany
101-14061-84dostateczny
141-20085-120zły
> 200 > 120 bardzo zły